Nový WinRoute od Keria blokuje přístup na potenciálně nebezpečné webové stránky

Novou verzi produktu WinRoute Firewall představila firma Kerio. Mezi jeho inovace patří mimo jiné modul Web Filter či webové rozhraní pro správu.


Web Filter blokuje přístup k infikovaným webovým stránkám, které mohou sloužit pro distribuci škodlivého software (malware) a přináší tak prý výrazně vyšší úroveň bezpečnosti. Web Filter zabraňuje přístupu na všechny stránky, které nebyly analyzovány a roztříděny.
Web Filter třídí internetové stránky do 53 kategorií. V kombinaci s programem Kerio WinRoute Firewall a jeho uživatelskými filtrovacími pravidly si tak společnosti mohou utvořit a dále rozvíjet flexibilní a ucelenou politiku pro užívání Internetu, přizpůsobenou různým skupinám uživatelů i jednotlivcům. Manažeři a pracovníci IT mají navíc přes intuitivní webové rozhraní StaR okamžitý přístup ke statistickým údajům.
WinRoute Firewall a Web Filter tak poskytují administrátorům jasnou představu o tom, co se děje na síti, a nabízejí jim nástroje, pomocí kterých mohou tyto informace sdílet, omezit přístup uživatelů a chránit tak svou společnost.
Pomocí nového rozhraní pro webovou správu umožňuje Administration Console správcům sítí rychle nastavit komunikační politiku na firewallu. Web Administration lze obsluhovat z prohlížečů Internet Explorer, Firefox a Safari.
Součástí WinRoute Firewallu je funkce pro řízení přístupu uživatelů, antivirová kontrola, VPN, řízení šířky pásma, rozložení zátěže sítě a gateway firewall. Kerio VPN Client je k dispozici pro platformy Windows, Mac OS X a Linux.
WinRoute Firewall 6.7 je dostupný za cenu 6 910 Kč pro deset uživatelů nebo za 8 300 Kč ve verzi s integrovaným antivirem McAfee. Jako doplňkový modul je nabízen Web Filter za 3 150 Kč pro deset uživatelů.Komentáře