Nový Workstation od VMwaru nabízí bohatší grafiku i vyšší výkon

Prodej produktu Workstation 7.1, nástroje pro virtualizaci osobního desktopu, oznámila společnost VMware. Novinka, která je určena především pro technické odborníky usnadňující vývoj, zkoušení či nasazení nového softwaru, nabízí mimo jiné vyšší výkon 3D grafiky, podporu škálovatelných virtuálních strojů a užší integraci Windows 7.


 

„VMware Workstation poskytuje vhodný způsob, jak se naučit pracovat s Windows 7, zkontrolovat kompatibilitu aplikací a otestovat své podnikové obrazy, a to vše na svém PC,“ řekl Pat Lee, ředitel společnosti VMware pro produkty pro desktopy. „Díky vyššímu výkonu VMware Workstation 7.1 se systémem Windows 7 a integrací tohoto operačního systému se mohou techničtí odborníci snadno učit, testovat a zkoušet nové platformy a technologie, jako je Windows 7, Microsoft Office 2010 a SharePoint 2010, aniž by narušili svá stávající počítačová prostředí.“

Mezi hlavní vylepšení VMware Workstation 7.1 patří podle výrobce:

Bohatší grafika umožňuje provozovat nejnáročnější aplikace

Až dvojnásobná výkonnost pro DirectX 9.0 a hardwarová akcelerace pro OpenGL 2.1 ve virtuálních strojích Windows 7 a Windows Vista zaručuje hladší přehrávání filmů i hraní her.

Vyšší výkon

• Optimalizovaný výkon rodiny procesorů Intel Core i3, i5, i7 pro rychlejší šifrování a dešifrování virtuálních strojů.

• Podpora ještě výkonnějších virtuálních strojů s osmi procesory (nebo osmi virtuálními jádry) a virtuálními disky o velikosti 2 TB.

• Možnost importovat a exportovat virtuální stroje v otevřeném virtualizačním formátu Open Virtualization Format (OVF 1.0) a načítat je přímo do VMware vSphere, nejlepší platformy v odvětví pro stavbu infrastruktur s technologií cloud.

Užší integrace

• Spouštění virtualizované aplikace přímo z hlavního panelu Windows 7, čímž vzniká hladké propojení mezi aplikacemi na vašem virtuálním stroji a na desktopu.

• Vestavěná funkce automatických aktualizací, která kontroluje, stahuje a instaluje aktualizace VMware Workstation.

Provozování více operačních systémů

VMware Workstation 7.1 podporuje přes 600 operačních systémů a nově i nejnovější operační systémy Linux včetně Ubuntu 8.04.4, Ubuntu 10.04, OpenSUSE 11.2, Red Hat Enterprise Linux 5.5, Fedora 12, Debian 5.0.4, Mandriva 2009.1.Komentáře