NTT a Red Hat podporují AI analýzy dat na okraji sítí pomocí technologií IOWN

26. 2. 2024

Sdílet

edge computing Autor: Adobe Stock

V rámci iniciativy Innovative Optical and Wireless Network (IOWN) vyvinuly společnosti NTT Corporation (NTT) a Red Hat ve spolupráci s Nvidia a Fujitsu řešení pro zvýšení a rozšíření potenciálu analýzy dat umělou inteligencí (AI) v reálném čase na okraji sítě.

Řešení se skládá ze sítě IOWN All-Photonics Network (APN) a technologií pro urychlení přenosu dat v infrastruktuře IOWN Data-Centric Infrastructure (DCI). Technologie NTT pro zrychlení přenosu dat pro AI využívá vzdálený přímý přístup do paměti (Remote Direct Memory Access, RDMA) přes APN k efektivnímu sběru a zpracování velkého množství dat ze senzorů na okraji sítě. Technologie orchestrace kontejnerů Red Hat OpenShift poskytuje větší flexibilitu při provozování úloh v rámci zrychleného datového toku v geograficky distribuovaných a vzdálených datových centrech.

Šestero nejpřeceňovanějších IT technologií Přečtěte si také:

Šestero nejpřeceňovanějších IT technologií

V rámci ověřování konceptu byla platforma pro AI analýzu dat v reálném čase posuzována ve městě Yokosuka, kde byla instalována senzorová základna, a ve městě Musashino, kde bylo vzdálené datové centrum propojené prostřednictvím APN. Výsledkem testování bylo, že i při zapojení velkého počtu kamer se latence potřebná k agregaci dat ze senzorů pro analýzu pomocí AI snížila o 60 % v porovnání s běžnými úlohami s inferencí AI. 

Testování IOWN PoC navíc ukázalo, že spotřebu energie při analýze pomocí AI lze pro každou kameru na okraji sítě ve srovnání s běžnou technologií snížit o 40 %. Tato platforma pro AI analýzu dat v reálném čase umožňuje škálovat GPU, aby bylo možné použít větší počet kamer bez omezení výkonem CPU. Podle zkušebního výpočtu se za předpokladu použití 1 000 kamer očekává, že spotřebu energie lze dále snížit o 60 %. 

 

Computerworld si můžete objednat i jako klasický časopis. Je jediným odborným měsíčníkem na českém a slovenském trhu zaměreným na profesionály v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Díky silnému zázemí přináší aktuální zpravodajství, analýzy, komentáře a přehledy nejnovejších technologií dříve a na vyšší odborné úrovni, než ostatní periodika na tuzemském trhu.

Obsah Computerworldu je určen odborníkům a manažerům z firem a institucí, kteří se podílejí na rozhodovacím procesu při nákupu ICT technologií. Jednotlivá čísla si můžete objednat i v digitální podobě.

Našli jste v článku chybu?