Podle Nvidie používal Intel zastaralý benchmarkový software i hardware, aby procesory vykreslil v lepším světle, než jaké ve skutečnosti jsou. Což ji jakožto konkurenci logicky poškozuje.
V prezentaci realizované při příležitosti akce ISC 2016 Intel tvrdí, že jeho hardware Xeon Phi je až 2,3x rychlejší v neurálním síťovém učení než konkurenční GPU Nvidia. Xeon Phi má navíc údajně až o 38 % vyšší škálovatelnost, tedy alespoň podle dat Intelu. Nvidia obě tato tvrzení na svém firemním blogu zpochybnila.
Intel těmito benchmarky zřejmě manipuloval, a to tak, že pro ně používal zastaralou verzi softwaru Caffe AlexNet, jehož nejnovější verze naopak dávají Nvidii nad Intelem 30% výkonnostní náskok, pokud jde o výše uvedené učení. Nvidia také tvrdí, že Intel porovnával Xeon Phi se staršími produkty (Maxwell); byly-li by porovnávány s moderními součástkami Pascal, pak by měla Nvidia 90procentní náskok.
Nvidií je zpochybňováno taktéž tvrzení ohledně škálovatelnosti, kde společnost tvrdí, že Intel porovnal 32 serverů Xeon Phi s 32 servery využívajícími čtyři roky starý hardware Tesla K20X postavený na Kepleru. Jestliže by Intel použil karty Maxwell (přičemž dokonce ani ty nevyužívají nejnovější architekturu), pak by se pracovní zátěž škálovala téměř lineárně na 128 GPU.
Intel vydal prohlášení pro portál Ars Technica, kde se samozřejmě brání: „Je zcela pochopitelné, že Nvidia má v tomto prostoru z Intelu obavy. Intel běžně zveřejňuje tvrzení o výkonu založená na řešeních veřejně dostupných v dané době, a my si za svými daty stojíme.“
Zdroj: Techspot