Nvidia má grafickou kartu postavenou na nové architektuře

Druhá generace RTX je poháněná architekturou Nvidia Ampere a oproti architektuře Turing nabízí až dvojnásobný výkon pro ray-tracing v reálném čase a hraní s využitím umělé inteligence.

Nvidia má grafickou kartu postavenou na nové architektuře


Grafické karty GeForce RTX 3090, 3080 a 3070 boří rekordy tím, že nabízejí až dvojnásobný výkon a 1,9násobnou účinnost v porovnání s předchozí generací založené na architektuře Turing. GPU využívají výhod druhé generace Nvidia RTX.

Firma také představila nové nástroje pro hráče, mezi něž patří Nvidia Reflex, který zajistí vyšší rychlost v kompetitivních hrách; Omniverse Machinima, pro vyprávění příběhů pomocí realtimových herních enginů a Nvidia Broadcast využívající AI, aby přetvořil kterýkoliv pokoj ve vysílací studio.

Co tedy obsahují nové karty?

  • Nové streamingové multiprocesory: Nabízejí dvojnásobnou FP32 propustnost oproti předchozí generaci a 30 TFLOPS výpočetního výkonu.
  • Druhá generace RT jader: Nová dedikovaná RT jádra mají dvojnásobnou propustnost v porovnání s předchozí generací, k tomu souběžně ray-tracing, shading a výpočty při 58 RT-TFLOPS výpočetního výkonu.
  • Třetí generace Tensor jader: Nová dedikovaná Tensor jádra s více než dvojnásobnou propustností v porovnání s předchozí generací nabízejí rychlejší a efektivnější práci s technologiemi využívajícími AI, jako je např. Nvidia DLSS. Jejich výpočetní výkon je 238 Tensor-TFLOPS.
  • Nvidia RTX IO: Umožňuje rychlé a na GPU založené nahrávání i dekompresi prvků herní grafiky. Akcelerace input/output výkonu je až stonásobná ve srovnání s pevnými disky a tradičními API pro úložiště.
  • Nejrychlejší grafická paměť na světě: Nvidia spolupracovala se společností Micron na vytvoření GDDR6X, nejrychlejší diskrétní grafické paměti na světě, pro GPU GeForce RTX řady 30. Propustnost systémové paměti pro aplikace využívající grafickou kartu se pohybuje blízko hodnotě 1TB/s, což pomáhá maximálnímu výkonu ve hrách a dalších aplikacích.
  • Výrobní technologie nové generace: Nový, kustomizovaný výrobní proces 8N Nvidia společnosti Samsung, který umožňuje použít větší hustotu tranzistorů a dosáhnout vyšší účinnosti.
Úvodní foto: Nvidia


Komentáře