O2 nabízí zpoplatnění přenesených dat za časový interval

Významnou změnu v oblasti systému účtování mobilních dat připravuje Telefónica O2. Od srpna 2009 se zpoplatněnou jednotkou namísto množství stažených dat stává časový interval stahování.


Každý zákazník tak získá jasný přehled o svých výdajích a může tak prý výrazně ušetřit. S novým účtováním zaplatí všichni zákazníci jen 20 Kč za 10 minut stahování. Nové účtování mobilních dat podle dodavatele využijí zejména zákazníci, kteří využívají internet ve svém mobilu nepravidelně.
"Naše průzkumy ukazují, že v současném účtování se zákazníci neorientují. Je pro ně těžké odhadnout, jak veliké jsou webové stránky a kolik tedy za jejich prohlížení zaplatí. Stahování dat se významně zrychluje, v některých případech by tak zákazníci platili i za relativně krátký čas stahování vysoké částky. Připravili jsme tedy nový srozumitelný a přehledný systém, který nezohledňuje množství stažených dat. Sazba je neměnná a je dána časovým intervalem v délce 10 minut. Zákazník si tak během jednoho připojení lehce stihne prohlédnout požadovanou stránku či přečíst emaily a navíc si sám snadno změří, kolik jej to bude stát,"říká Jan Karas, ředitel pro segmentový marketing společnosti Telefónica O2.
Nová forma účtování mobilních dat je platná jak pro nové, tak stávající zákazníky rezidentních paušálních i předplacených služeb.
Účtovací jednotkou je časový interval v délce 10 minut, za který zákazník zaplatí 20 Kč vč. DPH, a to bez ohledu na nastavení mobilního telefonu či na to, kolik dat stahuje. Desetiminutový blok je aktivován datovým přenosem. Během tohoto bloku může zákazník stahovat nepřetržitě, ale má také možnost stahování dat přerušit. Surfování na internetu ho tak vyjde levněji než doposud.

Průměrné surfování v mobilu - srovnání starého a nového účtování *

Staré účtování "Mobilní internet - data"

1 stránka

Zobrazeno stránek
za 7 minut surfování

Sazba za kB
(nejlevnější současné nastavení)

Částka celkem

150 kB

5

0,06 Kč

45,00 Kč

Nové účtování "Mobilní internet - čas"

Jakékoliv surfování do 10 minut

20,00 Kč

 

* Příklad pro běžné surfování na telefonu střední kategorie, mimo síť UMTS, zdroj: O2

 Komentáře