O2 zvyšuje 3G pokrytí na 58 % populace ČR

Společnost Telefónica Czech Republic informovala, že za poslední měsíc rozšířila počet míst s rychlým 3G mobilním internetem o dalších více než 80 obcí.


Celkem se tak k 3G síti od O2 nyní mohou připojit obyvatelé 854 měst a obcí v České republice, což údajně činí 58 % populace. Nemilou zprávou ovšem je, že v nedávném měření rychlosti mobilního připojení, které provedl server DSL.cz, neskončila Telefónica na prvním místě, ale tuto příčku získal konkurenční Vodafone a předstihl tak i T-Mobile.

S rozšiřujícím se pokrytím stoupá podle zástupců společnosti Telefónica Czech Republic i obliba chytrých telefonů, aplikací a internetu v mobilu.

Stále více lidí chce využívat pohodlné surfování tam, kde zrovna potřebují. Například od zahájení kampaně "UŽ VÍM, PROČ" narostly podle údajů společnosti Telefónica aktivace internetu v mobilu o 25 %. Úspěch mají také chytré telefony Samsung, jejichž prodeje se zvýšily dvojnásobně. Nejoblíbenějším modelem je Samsung Galaxy S2 s nárůstem 283 %. Stoupá i obliba aplikací. Počet stažených aplikací pak podle operátora roste každý měsíc o 130 %. Aktuální mapu pokrytí najdete zde.Komentáře