Obchodní model pro své pojetí cloud computingu představil Microsoft

Podrobné informace o dostupnosti a cenové politice spojené s internetovou platformou Windows Azure, která umožňuje vyvíjet a nabízet aplikace v prostředí internetu (cloud computing) představil Microsoft.


Platforma Windows Azure zahrnuje vlastní operační systém pro webové služby, webovou relační databázi Microsoft SQL Azure a možnost propojení a spolupráce s .NET Services. Díky provázání se stávající infrastrukturou společnosti Microsoft nabízí Azure dle výrobce intuitivní a efektivní vývojové prostředí, automatizovanou správu služeb s „all-inclusive" zákaznickou podporou se zárukou dostupnosti služeb.
Cílem Windows Azure je vytvořit zcela nové prostředí pro spouštění aplikací, které běží přímo v internetu (cloud computing), nebo poskytnout prostředí pro on-line služby, o které lze obohatit existující aplikace provozované na lokálních počítačích. Windows Azure je tak dalším krokem v rozvoji webových služeb založených na konceptu Software + Služby, kterým Microsoft zpřístupňuje uživatelům stejné služby a aplikace v různých typech zařízení. Celá platforma Windows Azure navíc vytváří prostředí k provozu aplikací pro koncové uživatele, jako jsou Microsoft Dynamics, Office Live, Exchange Online, SharePoint Online nebo Windows Live.

Zákazníci mohou využívat Windows Azure, SQL Azure a .NET Services s platbami závislými na skutečném využívání služeb. Cenová politika pro platformu Azure přináší podle provzovatele zákazníkům okamžitý přehled o nákladech a možnost flexibilního přizpůsobení požadavkům na výkon a dostupnost služby v závislosti na jejím úspěchu mezi zákazníky. I zákazníci využívající platformu Azure v menším měřítku přitom budou těžit ze stejné kvality služeb a zákaznické podpory. Další výhody v rámci platformy Azure získají členové Microsoft Partner Network a předplatitelé služby MSDN Premium.
V současnosti je dostupná bezplatná testovací verze s označením CTP, kterou mohou partneři a zákazníci společnosti Microsoft už nyní využít bezplatně pro testování celé platformy a možností využití platformy Windows Azure pro svůj další rozvoj.

Více informací o Windows Azure, SQL Azure a .NET Services bude zpřístupněno v průběhu konference Professional Developers Conference 2009 (PDC 2009), která proběhne ve dnech 17.-19. listopadu 2009.Komentáře