Ochrana proti hrozbám poprvé na úrovni CPU

Nová technologie, kterou získal Check Point akvizicí izraelské firmy Hyperwise, nabídne prevenci proti hrozbám na úrovni procesoru. Umožní tak prý zastavit útoky ještě před tím, než k nim vůbec dojde.

Ochrana proti hrozbám poprvé na úrovni CPU


Hyperwise vyvinula technologii pro prevenci hrozeb na úrovni procesorů, což umožňuje eliminovat hrozby ještě v před-infekční fázi. Prevence před možným zneužitím zranitelností poskytuje vyšší úspěšnost zachycení hrozeb.

V současnosti se prevence proti hrozbám tradičně zaměřuje především na detekci a blokování malwaru, ale až poté, co je malware již aktivní, takže nejsou pokryty rané fáze útoku.

Zakladatelé Hyperwise a celý tým se začlení do provozu Check Pointu a technologie budou integrovány do stávajícího portfolia Check Point Threat Emulation. Neočekává se, že by transakce měla významný vliv na finanční výsledky. Podmínky transakce nebyly zveřejněny.

 „Akvizice společnosti Hyperwise nám umožní využít pokročilé technologie a odborné znalosti. Zákazníci získají lepší kybernetickou ochranu, která identifikuje a zastaví nejširší škálu útoků hned při prvním kontaktu,“ dodává Gil Shwed, CEO a předseda představenstva společnosti Check Point Software Technologies.


Úvodní foto: © Tommi - Fotolia.com


Komentáře