Od července se opět rozjede přechod na DVB-T2

České Radiokomunikace (CRA) upravili kvůli koronaviru harmonogram přechodu na nový standard digitálního pozemního vysílání DVB-T2. Kompletní pokrytí ČR by mělo být hotovo do začátku listopadu. V DVB-T2 vysílání, v síti 23 se také dnes spouští vysílání stanice NASA TV, která nabídne program v ultra vysokém rozlišení UHD.

Od července se opět rozjede přechod na DVB-T2


Přechod na nový vysílací standard DVB-T2 znovu odstartuje 8. července 2020 v západních Čechách na vysílačích Cheb – Zelená hora a Jáchymov – Klínovec. Posledním vysílačem, kde proběhne přepnutí, bude potom vysílač Valašské Klobouky – Ploštiny, 29. října 2020.

CRA dnes spouští také pilotní vysílání NASA TV, a to v rozlišení UHD. Diváci ji budou moci naladit ve finální DVB-T2 síti 23.

CRA doporučuje hledat informace o novém harmonogramu přechodu na DVB-T2 na www.dvbt2overeno.cz. Aktuálně však web obsahuje poměrně v některých místech zastaralé informace, neboť kupříkladu tvrdí, že přechod na DVB-T2 skončí už tento měsíc. Informace o vypínání konkrétních vysílačů se zdají již býti správné.

Úvodní foto: IDG Czech Republic © Radan Dolejš


Komentáře