Ohlédnutí za 4. ročníkem konference IT Forum 2009

Ve dnech 4.- 5. listopadu se v Horní Cerekvi u Pelhřimova uskutečnil již 4. ročník konference IT Forum. Každoročního setkání, pořádaného společností TD-IS s podporou partnerů Oracle a xPLM Solution, se zúčastnila čtyřicítka odborníků a zákazníků TD-IS.


První den zahájil Pavel Mareš, ředitel TD-IS, který shrnul novinky ve společnosti i v oboru za poslední rok a následně se soustředil na klíčovou roli IT pro podniky v době krize.

O nasazení PLM řešení informovali zástupci Škoda Electric, poté následoval blok zaměřený na produkty Oracle, především Oracle JD Edwards a Oracle Agile. Po prezentacích možností využití řešení EasyTechnology a EasyArchiv v praxi, zakončila první přednáškový den Blanka Bendová z CzechInvestu s informacemi o programu dotací na ICT v malých a středních výrobních podnicích.

První konferenční den zakončila neformální diskuse s účastníky, která probíhala v hotelové restauraci provázena tancem břišních tanečnic a podkreslená zvuky burácejících motorů autíček na autodráze. Večer „za všechny prachy“ zažili příznivci hazardních her v kasinu a získaný „mamon“ utratili v závěrečné aukci propagačních a jiných předmětů.

Druhý den zahájila prezentace o plánování výroby v systému EasyTechnology. V dopoledním bloku se hovořilo nejen o novinkách v EasyArchivu a v EasyPLM, ale také o integraci datových schránek, MS Office, CAx aplikaci a další. Značný ohlas vyvolala přednáška doc. Františka Ježka ze Západočeské univerzity v Plzni o spolupráci vysokých škol s průmyslem v oblasti inovací a výzkumu. Zástupci společnosti Klein & Blažek prezentovali nasazení systému EasyArchiv u subdodavatelů dílů pro automobilový průmysl.

Odpoledne probíhaly praktické workshopy zaměřené na konkrétní aplikace, kde se zájemci mohli podrobně seznámit s funkcemi a konzultovat svoje problémy a potřeby s odborníky v oboru.Komentáře