Ohlédnutí za semináři k dotačnímu programu ICT v podnicích

Série seminářů s názvem „Využijte možná poslední vlnu dotací z EU na pořízení informačního systému“ byla ukončena. Podívejme se na stručné shrnutí jejich obsahu.


Během čtyř měsíců se společnosti Minerva Česká republika, CzechInvest a CVIS snažily přinést do téměř všech regionů přehled zásad a rad pro výběr nejefektivnějšího informačního systému nebo jeho částí, sepsání projektu, podání žádosti a varování před častými chybami. I po skončení série jsou však protagonisti seminářů připraveni výrobním společnostem pomoci s projekty na pořízení informačních systémů.

Semináře přinesly tři pohledy na projekty programu na jednom místě. První pohled od zástupce agentury CzechInvest Pavla Štěrby přinesl informace o aktuální třetí výzvě programu ICT v podnicích, včetně termínů a nového rozšíření. Štěrba připomněl chyby v žádostech z předchozích výzev. Druhý pohled se věnoval zásadám realizace projektu včetně zkušeností z praxe a přednesl jej Petr Sodomka ze společnosti CVIS Consulting. Vladimír Bartoš z Minervy Česká republika dodal třetí pohled dodavatele podnikových aplikací na projekty programu. V příspěvku zazněly zásady výběru vhodného informačního systému a zkušenosti z úspěšně zrealizovaných projektů. Semináře připravila Minerva ČR pro registrované účastníky především ze segmentu výrobních firem zdarma.

Na semináře se registrovaly téměř dvě stovky účastníků z řad výrobních firem, pro které je výzva určena, ale zájem projevily i poradenské společnosti pomáhající žadatelům o dotace, ať již s výběrem systému nebo administrativou projektu. Nejčastěji účastníky zajímalo, zda je možné provádět změny v žádostech a případně v které fázi, jak dlouho trvá schválení žádostí a následné proplacení, jestli je možné zahrnout do projektu outsourcing pořízeného informačního systému a například je-li možné zcela vypustit výběrové řízení a za jakých podmínek. I když semináře již skončily, zástupci výrobních firem se mohou kdykoliv obrátit se svými projekty na kteroukoliv ze tří stran, jenž se podílela na programu seminářů a podle zájmu ji oslovit.Komentáře