On-line zálohování vylepšil Symantec – nabízí až 90denní uchovávání verzí souborů

Novou verzi služby Norton Online Backup, která nyní podporuje až pět počítačů, jež mohou službu používat prostřednictvím jednoho centrálního účtu, představila společnost Symantec.


Aktualizovaná verze dává podle provozovatele možnost sdílet dokumenty s dalšími uživateli, přenášet soubory mezi libovolnými vlastními počítači a kdykoli načíst zálohované soubory prostřednictvím libovolného webového připojení, včetně změněných souborů za dobu až 90 dní. Služba Norton Online Backup je k dispozici ve 24 jazycích.

Novinka prý zjednodušuje sdílení velkých souborů s přáteli a kolegy a přenášení dat mezi počítači v domácnosti. Uživatelé mohou vybrat a sdílet kterýkoli ze zálohovaných souborů - stačí jim k tomu webový prohlížeč a vygenerovat jedinečný odkaz pro stažení, který mohou zaslat e-mailem na libovolnou adresu. Soubory lze také snadno přenášet vzdáleně mezi všemi počítači přiřazenými ke stejnému účtu.

Cena služby činí 1299 Kč za rok. Zahrnuje úložiště online o velikosti 25 gigabajtů (GB) pro zálohování souborů až z pěti počítačů. Další úložný prostor je možno kdykoli dokoupit.

Nové funkce služby Norton Online Backup verze 2.0 dle Symantecu:

• Službu je možno využívat v počítačích se systémem Windows a Mac, podporuje operační systémy Microsoft XP, Vista, Windows 7 a Mac OS X (včetně Mac OS X 10.6 „Snow Leopard“).

• Pomocí přepracovaného webového řídicího panelu mohou uživatelé odeslat e-mailem prostřednictvím odkazu pro stažení libovolný zálohovaný soubor.

• Správa verzí soborů uchovává předchozí verze zálohovaných souborů po dobu až 90 dní, takže je možno snadno načíst starší verze.

• Rozšířené hledání umožňuje uživatelům hledat zálohované soubory podle názvu, data, velikosti nebo typu souboru.

• Zálohování otevřených souborů uloží nejaktuálnější soubor i když je otevřený (důležité zejména u e-mailových souborů).

• Vymazání souborů a správa úložiště umožňuje uživatelům snadno odstranit dříve zálohované soubory a tím uvolnit místo v úložišti.

• Mezi další nové funkce patří vylepšené přenesení souborů, automatické počáteční nastavení, uživatelská nastavení a přepracované uživatelské rozhraní, které je nyní více intuitivní.Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.