Open source úložiště představila firma Red Hat

Novinka je postavena na bázi softwarové appliance a může být provozována na komoditním hardwaru. Vhodná je např. pro hybridní cloudy.


Produkt  Storage Server 2.0 představuje škálovatelné pro správu nestrukturovaných dat ve firmách. Podle výrobce vůbec poprvé kombinuje inovace vytvářené komunitou se standardizovanými servery x86 napříč on-premise, cloudovým nebo hybridním prostředím.

Je také prý vůbec první řešení pro ukládání souborů, které lze snadno propojit s objektovými úložišti a umožňuje uživatelům kombinovat velký objem úložišť v rámci jednoho centralizovaného poolu. Jednotné souborové a objektové úložiště zjednodušuje správu různých druhů dat a poskytuje zákazníkům flexibilitu pro ukládání dat a správu informací. Škálovatelné řešení zároveň zjednodušuje přístup k informacím a je cenově efektivní.

Storage Server je postaven na operačním systému Red Hat Enterprise Linux a je možné jednoduše nasadit on-premise, v privátním cloudu, ve veřejném cloudu nebo v prostředí hybridního cloudu a je optimalizována pro ukládání náročných podnikových úloh, včetně HPC prostředí, pomocné archivace a doručování bohatého mediálního obsahu.

 

Storage Server 2.0 podle výrobce:

  • širší možnost volby nabízí kompatibilita s více než 50 servery x86 s dvěma sokety od předních firem z oboru
  • podporuje přední protokoly pro přístup dat, včetně Common Internet File System (CIFS), Network File System (NFS), HTTP a OpenStack Swift

Red Hat také nabízí ve verzi „technology preview“ podporu pro infrastruktury s big daty a kompatibilitu s Apache Hadoop, což poskytuje nové možnosti ukládání dat při nasazení Hadoop. Instalovat Storage Server v prostředí Hadoop umožňuje propojení s Hadoop Distributed File System (HDFS) nebo řešení využít jako náhradu za HDFS.

Verze technology preview umožňuje rychlejší přístup k souborům a otevírá data v rámci nasazení Hadoop do jiných souborových nebo objektových aplikací. Také pouze ve verzi technology preview je konzole pro správu pro Red Hat Storage. Na základě projektu oVirt – open source platforma pro správu infrastruktury a virtualizace – poskytuje konzole pro správu v Storage Server 2.0 ve verzi technology preview uživatelům jednoduchý přehled a kontrolu nad úložišti.Komentáře