Opera Mobile 10 je k dispozici už i pro smartphony s Windows Mobile

Společnost Opera uvolnila beta verzi svého mobilního prohlížeče Opera Mobile 10 i pro přístroje s operačním systémem Microsoftu Windows Mobile. Ta dosud byla k dispozici jen pro přístroje Nokia.


Opera tvrdí, že uživatelé mobilních zařízení budou moci pomocí nového prohlížeče využívat podobných výhod a funkcí, na jaké jsou zvyklí z plnohodnotných desktopových prohlížečů. Nová Opera Mobile má podobné rozhraní jako již dříve představená Opera Mini 5 a desktopový browser Opera 10. Mobilní uživatelé budou moci také využívat technologií jako je Opera Turbo, Speed Dial, správce hesel či panely.

Jon von Tetzchner, CEO společnosti Opera Software k vydání nové verze Opery Mobile řekl, že jeho společnost se snaží svoje produkty unifikovat, aby byly minimální rozdíly mezi tím, na jakém typu zařízení uživatel prohlížeč používá. Požadavky mobilních uživatelů na schopnosti webových prohlížečů narůstají a Opera Mobile by měla být opět o krok dále v plnění těchto nároků.

Bližší informace o nové verzi prohlížeče Opera Mobile a odkaz ne stažení verze pro Windows Mobile najdete na webu výrobce: http://www.opera.com/mobile/.Komentáře