Operu opouští její zakladatel Jon von Tetzchner

Jon von Tetzchner se kvůli nesouhlasu s managementem společnosti Opera Software rozhodl opustit firmu, kterou sám zakládal.


Tetzchner opustí Operu v tomto týdnu. Přitom ještě do minulého roku působil sám ve vedení firmy jako CEO, poté pro společnost pracoval jako strategický poradce. Pozici výkonného ředitele po něm převzal Lars Boilesen.

V oficiálním prohlášení není důvod odchodu Tetzchnera popsán, jen je uvedeno, že má nápady na další projekty, které zatím neprozradil. Nicméně v dopise, který Jon von Tetzchner rozeslal zaměstnancům firmy Opera Software, zakladatel firmy vysvětluje, že současný management je velmi silně orientován na kvartální výsledky, zatímco on byl zaměřen více na budoucnost. Díky tomu nesdílí stejné hodnoty a názory ohledně vývoje společnosti.

Von Tetzchner založil společnost Opera Software v roce 1995 po svém odchodu z telekomunikační společnosti Telenor. Prohlížeč Opera se stal regulérní alternativou k Internet Exploreru a velký úspěch má hlavně v mobilním sektoru. V současnosti má firma zhruba 740 zaměstnanců a její browsery používá více než 200 milionů lidí po celém světě.Komentáře