Nástroje pro optimalizaci kódu v Javě i výkonu databází představilo Embarcadero

Nové a rozšířené produkty podle výrobce umožňují organizacím rychle vypátrat, rozpoznat a opravit problémy výkonu a zároveň prodloužit životnost stávajícího počítačového vybavení.


 

Sadu nových a rozšířených nástrojů pro optimalizaci výkonu představila firma Embarcadero Technologies. Ty organizacím pomohou najít, opravit a předcházet celé řadě nákladných chyb softwaru a tím zlepšit výkon, dostupnost a škálovatelnost softwarových systémů. Nástroje zahrnují J Optimizer 2009 pro optimalizaci a profilování kódu v jazyce Java, DB Optimizer 1.5 pro profilování a ladění kódu v jazyce SQL a také Performance Center pro automatizované a nepřetržité monitorování databází.
Tyto navzájem se doplňující optimalizační nástroje umožňují profilování a jemné ladění kódu v jazyce Java a SQL od vrstvy kódu v javovské aplikaci až k vrstvě databázové, usnadňují vývoj kódu a odhalování chyb před tím, než se aplikace nebo databázový dotaz dostanou do trvalého provozu.
Pomáhají též zákazníkům rychle odhalit a opravit problémy nedostatečného výkonu v "živých" provozních systémech, zvýšit výkon jejich aplikací i databází a tím prodloužit životnost jejich stávajícího počítačového vybavení.
Nástroj Performance Center slouží podle výrobce jako stále ostražitý "hlídací pes", jenž sleduje databázové systémy nasazené do provozu a okamžitě označí problémy, které mají dopad na výkon a škálovatelnost. Tato vlastnost umožní zákazníkům nastavit automatizované sledování výkonu a vytvořit sadu preventivních opatření, která zajistí stabilní výkon provozních systémů a dodržení požadované úrovně služeb (SLA).
"Tento přístup k optimalizaci má dvojnásobnou hodnotu", říká pan Michael Swindell, viceprezident pro produkty u společnosti Embarcadero. "Gram prevence má hodnotu kilogramu léčení, takže nalézt a opravit výkonnostní problémy v rané fázi životních cyklů aplikací a databází je daleko levnější než opravovat chyby po nasazení systémů do provozu. Pokud vývojáři sloučí dynamické profilování kódu s automatizovaným sledováním výkonu, je možno odhalit a přesně popsat výkonnostní problémy, které by mohly nastat po nasazení do provozu a automaticky se vyrovnat se situacemi, které by mohly nepříznivě ovlivnit provozní systémy s vysokými nároky na nepřetržitý provoz a bezpečnost dat."

 Komentáře