Oracle kupuje Apiary

Oracle podepsal smlouvu o akvizici české firmy Apiary, která vyvinula systém APIFlow. Jde o řešení poskytující framework a nástroje pro tvorbu aplikačních rozhraní (API), která sdílejí podnikové služby a data a umožňují vytvářet moderní cloudové aplikace.

Oracle kupuje Apiary


Společnost Apiary podnikům pomohla vytvořit už stovky tisíc různých uživatelsky vstřícných rozhraní a produktů. Řešení APIFlow urychluje a usnadňuje životní cyklus tvorby rozhraní API, a to včetně jejich návrhu, řízení, testování a dokumentace; podporovány jsou přitom oborové standardy   API Blueprint a OpenAPI.

„Oracle již poskytuje nástroje pro efektivní práci s rozhraními (zabezpečení, používání, finanční efektivita, analytika) v podobě řešení API Integration Cloud,“ uvedl Amit Zavery, senior viceprezident pro řešení Integration Cloud ve společnosti Oracle. „Po začlenění firmy Apiary nabídne Oracle zákazníkům také pokročilou funkcionalitu pro vytváření a řízení rozhraní API, která umožní řídit celý životní cyklus těchto rozhraní a vytvářet integrované aplikace.“

Úvodní foto: Fotolia © kritchanut


Komentáře