Oracle rozšiřuje svá mezinárodní centra, v Praze má nové moderní kanceláře

Zaměstnanci české pobočky společnosti Oracle se zabydlují v moderním kancelářském parku Aviatika v pražských Jinonicích. Investice do nových prostor o rozloze bezmála 10 500 m2 podpoří expanzi v Praze situovaných mezinárodních center Oracle.Nové kanceláře pojmou až 900 zaměstnanců a 150 návštěvníků. Kromě lokálního týmu obchodníků, konzultantů a expertů na technickou podporu zde sídlí i několik mezinárodních center, například vývojové centrum, které se podílí na tvorbě produktů Oracle či obchodní centrum Oracle Digital, které je zodpovědné za prodej cloudových technologií napříč celým regionem EMEA.

Při vzniku návrhu čerpali tvůrci projektu inspiraci jak ze zkušeností ze zahraničních poboček společnosti Oracle, tak i z historie samotného místa, na němž v dřívějších dobách stála slavná továrna na letecké motory Walter. V rámci prostor o rozloze téměř 10 000 m2 jsou i školící prostory, zákaznické centrum a zázemí pro pohodlí zaměstnanců. Kromě klasických věcí jako kuchyňka, je tu k dispozici i fitness či lezecká stěna. Firmy si hodně slibuje i od akcí, které chce pořádat na terase s výhledem na Prahu. Centrum pro zákazníky umístěné do nejvyššího patra zaujme proskleným kruhovitým prostorem, který podobně jako kokpit letadla nabízí 180stupňový výhled na okolí.

„Hledali jsme dobře dostupné kanceláře, které podpoří moderní způsoby práce a kreativitu a zároveň umožní našim zaměstnancům zrelaxovat anebo strávit příjemný čas s kolegy,“ uvedl Josef Švenda, generální ředitel Oracle Czech.

I přes široké možnosti práce z domu má prakticky každý zaměstnanec svůj vlastní pracovní stůl, což v dnešní době nebývá ve velkých IT firmách vždy standardem, neboť se prosazuje tzv. desk sharing, sdílení pracovního stolu více zaměstnanci.

 


Galerie

Komentáře