Oracle uveřejnil Release 2 své databáze 11g, první upgrade po dvou letech

Verzi Release své databáze 11g oznámil Oracle. Novinka zahrnuje mimo jiné funkci RAC One Node, jež nabízí funkcionalitu RAC i pro méně kritické aplikace. Další vylepšení zahrnují je propracovanější funkce data partitioningu (pro snadnější správu rozsáhlých datových sestav), on-line upgrady aplikace či výraznější podporu pro funkcionalitu CRM.Technologie Real Application Clusters (RAC) v této verzi umožňuje plug-and-play konfiguraci gridu a přináší nové možnosti sdružování serverů, které umožní organizacím snížit jejich náklady na servery optimalizací přidělování a správy konsolidovaných databázových sítí.
Je k dispozici také nový doplněk pro databázi RAC One Node. Řešení Oracle RAC One Node umožňuje zákazníkům snáz zkonsolidovat méně kritická databázová prostředí v gridu s většinou funkcí redundance a dostupnosti, které poskytuje technologie Oracle Real Application Clusters.
Kombinace technologií Database 11g Release 2 Advanced Compression a Partitioning ušetří náklady na datová úložiště 2-4násobnou kompresí dat a zjednodušením používání levnějších úložných technologií.
Technologie Automatic Storage Management je v této verzi rozšířena o podporu obecného souborového systému clusteru, který pomůže zákazníkům snížit jejich náklady na správu datového úložiště.
Database 11g Release 2 Automatic Storage Management, Oracle Real Application Clusters a Active Data Guard umožňují používat úložné a serverové prostředky pro zajištění odolnosti vůči poruchám i pro provoz produkčních úloh, takže záložní servery a datová úložiště nemusí běžet naprázdno při čekání na poruchy.
Novinkou v této verzi je funkce Redefinition, která umožňuje za provozu upgradovat databázové aplikace zákazníků. Odstraňuje tak nutnost mít samostatná prostředí pro upgrade.Komentáře