Orientaci ve veřejných zakázkách usnadní menším firmám nový projekt České pošty

Neúčastnila se vaše firma veřejných zakázek, protože o nich nevěděla? To má změnit - Česká pošta totiž zprovoznila systém, který přístup k těmto údajům hlavně menším podnikům výrazně usnadní.

Orientaci ve veřejných zakázkách usnadní menším firmám nový projekt České pošty


Jde o systém i-zakázky, který automaticky vyhledává a monitoruje veřejné zakázky v hodnotě už od 20 000 Kč. Každý podnikatel nebo živnostník získá za měsíční poplatek 199 korun přístup k nejnovějším výběrovým řízením podle oboru činnosti, regionu a dalších kritérií.

Systém sbírá informace z tisíců různých zdrojů – státní instituce, ministerstva, kraje, města, obce, ale také poptávky lokálních zadavatelů. Aktuálně sleduje více než 120 oborů. Průměrná hodnota zakázek je osmdesát tisíc korun.

Česká pošta připravovala systém i-zakázky více než rok, a to spolu s firmou Corpus Solutions.

„Novým informačním projektem vnášíme světlo do složitého systému zadávání veřejných zakázek. Vycházíme vstříc podnikatelům a živnostníkům, kterým dokážeme vyhledat přesně ty informace, které pak mohou využít ve svůj prospěch,“ říká Tomáš Ječný, vrchní ředitel ICT České pošty.

V blízké budoucnosti by se měl systém postupně rozšiřovat o další informační služby- připravuje se například právní servis, jenž usnadní orientaci v legislativě a nejnovějších předpisech.  

Úvodní foto: © Scanrail - Fotolia.com


Komentáře