Osvěta naruby: Hackeři varují před stahováním nelegálního softwaru

S novým přístupem k ochraně autorských práv přišli podle společnosti Symantec tvůrci kódu Android.Walkinwat. Ti totiž varují uživatele před stahováním pirátského softwaru pro systém Android, i když se zmíněný škodlivý kód sám tváří jako legitimní aplikace, v tomto případě nazvaná "Walk and Text".


Avšak namísto očekávaných funkcí se hrozba snaží získat citlivá data z telefonu (jméno, telefonní číslo, IMEI atd.), která odesílá na externí server. Následně je uživatel informován, že si stáhl pirátskou verzi aplikace.

Navíc aplikace rozešle na všechny kontakty ze seznamu textovou zprávu s následujícím textem: "Ahoj, právě jsem z internetu stáhl pirátskou aplikaci "Walk and Text" pro Android. Jsem hloupý a stálo mě to pouze 1 dolar. Nekraď jako já!"

Aplikace na závěr vybízí uživatele, ať si překontroluje svůj účet a kupuje z Android Marketu pouze legitimní aplikace. I když to není první případ "digitální spravedlnosti", která využívá rozesílání zpráv s varováním proti pirátství, je to podle analytiků Symantecu první případ svého druhu mezi mobilními hrozbami.Komentáře