Ovládejte svou domácnost přímo z mobilu – v češtině

Díky propojení mobilní aplikace s řídicí jednotkou mohou uživatelé ovládat osvětlení, topení, rolety, klimatizaci či dokonce spínání jednotlivých spotřebičů.

Ovládejte svou domácnost přímo z mobilu – v češtině


Mobilní aplikace komfort, která komunikuje s řídicí jednotkou Smart Manager systému xComfort, instalovanou v domě, a umožňuje tak vzdálenou správu všech připojených systémů, představil Eaton.

Dostupná je pro iOS i Android, a to v češtině. Ze všech ostatních smartphonů nebo počítačů s OS Windows se uživatelé mohou připojit k řídicí jednotce prostřednictvím webového rozhraní. Podle výrobce jde o mnohem pohodlnější řešení než dosavadní posílání zpráv SMS.

Aplikace poskytuje všechny potřebné funkce pro ovládání osvětlení, rolet a spotřebičů, nastavení teplot a časů pro vytápění včetně vzdáleného dohledu nad domem prostřednictvím IP kamer. Komunikace s řídicí jednotkou obsahuje řadu zabezpečení -- neoprávněný přístup je chráněn heslem a uživatelským jménem.

Smart Manager je nový typ řídicí jednotky xComfort, který se doplní do elektroinstalace v domě. Může se jednat o modernizaci stávajícího bydlení, případně o instalaci do novostavby. Jediné co je nutné provést – ke koncovým spotřebičům jako je osvětlení, rolety nebo spotřebiče namontovat prvky RF pro jejich ovládání.

Smart Manager s nimi komunikuje bezdrátově (max. 99 zařízení), a to v přímém dosahu, nebo i přes routing. Pokud se jedná o rozsáhlou nebo několika podlažní budovu, pak je navíc vyžadována instalace několika komunikačních jednotek RF ECI-LAN, které zajistí bezpečnou komunikaci po datovém ethernetovém kabelu LAN.

Řídicí jednotka Smart Manager přijímá pokyny zaslané z mobilní aplikace a na jejich základě zajistí ovládání osvětlení, rolet a spotřebičů, případně i řízení zónového vytápění či chlazení. Jeho instalace je snadná a obejde se bez stavebních zásahů při pokládce nového kabelového vedení.

Zároveň se vyhodnocuje a monitoruje spotřeba energií v domácnosti, produkt disponuje i několika bezpečnostními funkcemi, včetně simulace přítomnosti v domě, a nechybí ani integrace kamer IP pro sledování aktuálního dění v domě a jeho okolí. V případě nebezpečí umí odeslat e-mailovou nebo zprávu SMS.

Velkou výhodou je prý programování všech funkcí systému vzdáleně přes webový prohlížeč, které ocení především systémoví partneři xComfort. Smart Manager je již v prodeji, objednat jej lze ve velkoobchodech elektro nebo u systémových partnerů.

Úvodní foto: © REIMUSS - Fotolia.com


Komentáře