Panasonic nabízí 10palcový tablet s Windows 8 do extrémních pracovních podmínek

Odolné tablety s operačním systémem Windows 8 představil Panasonic. Jde o desetipalcový model Toughpad FZ-G1, který využijí hlavně pracovníci v terénu.


Tablet je navržený pro mobilní uživatele trávící většinu svého pracovního času mimo kancelář nebo ve vozidlech, tedy například organizace působící v síťových odvětvích, dopravě a distribuci, záchranných službách nebo pojišťovnictví.

Nový tablet váží 1,1 kilogramu a k zobrazení využívá technologii IPSα vyvinutou společnostmi Panasonic a Hitachi, díky které je dosaženo velmi širokých pozorovacích úhlů, vysokého kontrastního poměru a jasu 800 cd/m2.

Displej má rozlišení Full HD (1 920x1 200) a je navíc vybavený antireflexní vrstvou, což ulehčuje jeho čitelnost za nepříznivých světelných podmínek. Uživatelé mají k dispozici duální ovládání v podobě kapacitního vícedotykového displeje ovladatelného všemi deseti prsty a digitizéru určeného například pro záznam podpisů.

Novinka využívá nízkonapěťový procesor Intel Core i5-3437U vPro s vyrovnávací pamětí 3 MB. Tento procesor standardně pracuje na frekvenci 1,9 GHz, ale díky technologii Turbo Boost Technology jej lze přetaktovat až na 2,9 GHz. Zařízení je vybavené 4 GB operační paměti a SSD diskem s kapacitou 128 GB (volitelně 256 GB).

Toughpad FZ-G1 podle výrobce splňuje podmínky vojenského standardu MIL-STD-810G na odolnost pádu z výšky až 120 cm a díky odolnosti vůči tekutinám a prachu se navíc může pochlubit třídou krytí IP65. Tablet byl testován i na odolnost vůči extrémním teplotám.

 Díky flexibilním konfigurovatelným portům může být zařízení nakonfigurováno přesně podle konkrétních požadavků firemních zákazníků – vedle standardního portu USB 3.0 lze tablet osadit portem USB 2.0, čtečkou Micro SD nebo čipových karet, modulem GPS, sériovým portem či síťovým portem LAN. Uživatelé mají k dispozici také Wi-Fi a Bluetooth 4.0.

Díky technologiím pro úsporu energie je s 6 článkovou baterií tablet schopen provozu až 8 hodin a v případě volitelé 9 článkové baterie až úctyhodných 16 hodin. Baterie je také možné vyměňovat za provozu, čímž lze zajistit provoz tabletu dle potřeby uživatele.

Panasonic představil i svůj první 7“ odolný tablet JT-B1 s Androidem 4.0. Váží 544 gramů a je vybavený vícedotykovým displejem, který lze ovládat čtyřmi prsty. Na dobré viditelnosti se podílí nejen vysoký jas (500 cd/m²), ale také nízká odrazivost a přizpůsobení úrovně podsvícení na základě informací od senzoru okolního osvětlení. Podrobnou dokumentaci a záznam obrazu umožňují dvě webové kamery, přední s rozlišením 1,3 Mpx a zadní s rozlišením 13 Mpx s podporou automatického zaostřování a LED přisvícením.Komentáře