Panasonic s odolným notebookem 2v1

Panasonic oznámil nejnovější přírůstek do rodiny produktů Toughbook. Jde o světově první odpojitelný notebook typu 2v1 s poměrem stran 3:2. Zařízení představuje 7. generaci odolných notebooků Panasonic Toughbook.

Panasonic s odolným notebookem 2v1Jde o plně odolný notebook s odpojitelnou klávesnicí a větším tabletovým displejem, který se dá v rámci nejrůznějších firemních potřeb využívat řadou způsobů. Mezi cílové segmenty, ve kterých najde toto zařízení uplatnění, patří například policie, záchranné složky, vládní agentury, obrana, terénní pracovníci nebo údržbáři a servisní technici v oblasti služeb a telekomunikace.

Je navíc první vlnou notebooků využívajících poslední generací procesoru Intel Core vPro a systémem Windows 10 Pro (k dispozici je také v downgradované variantě se systémem Windows 7 Professional). V zájmu splnění potřeb pracovníků disponuje řadu firemních rozhraní s dalšími volitelnými variantami.

U tohoto tabletu jde například o USB 3.0, HDMI, LAN, mikro SD-XC a port pro náhlavní soupravu. Na doku klávesnice najdete 2x port USB 3.0, USB 2.0, LAN, Serial, HDMI, SD-XC a VGA. Z dalších konfiguračních variant tabletu můžeme zmínit například port USB 2.0, sériový port, čtečku čárových kódů, čtečku inteligentních karet, bezkontaktní čtečku inteligentních karet a čtečku otisků prstů.

Zařízení Panasonic Toughbook CF-33 se vyznačuje displejem pro práci v dešti i v rukavicích a bohatým příslušenstvím. K dispozici jsou dva modely, odpojitelný notebook CF-33 typu 2v1 (tablet s dokovací stanicí pro klávesnici) nebo tablet CF-33 (pouze tablet), dále pak volitelný dokovací adaptér do vozidel pro stávající dokovací stanice k modelu CF-31, který zajišťuje zpětnou kompatibilitu s dokovacími stanicemi svých předchůdců.

Životnost se dá prodloužit díky dvěma bateriím s možností výměny za provozu. To ocení zejména mobilní pracovníci s omezeným přístupem k napájení. Možnost výměny baterie za provozu tedy u modelu Panasonic Toughbook CF-33 umožňuje dlouhodobý chod.

Model Panasonic Toughbok CF-33 se vyznačuje šesti různými provozními režimy. Jednou z klíčových vlastností modelu CF-33 je komplexní škála průmyslových portů a doplňkového příslušenství, která mu poskytuje maximální flexibilitu bez ohledu na situaci.

Zařízení Panasonic Toughbook CF-33 je vybaveno kapacitním displejem Dual touch QHD (rozlišení 2160 x 1440 pixelů) s uhlopříčkou 12 palců, který dokáže zachytit dotyk 10 prstů. Displej lze používat venku na pronikavém slunci i v prudkém dešti. Poměr stran 3:2 ocení zejména mobilní terénní pracovníci při zobrazování firemních aplikací, případně policisté v oblasti počítačového dispečinku.

Zařízení je vhodné i pro pracovníky, kteří musejí ovládat dotykové displeje v rukavicích. Díky modernímu panelu o jasu 1200 cd/m² je kvalita zobrazování na velmi vysoké úrovni. Mezi doplňkovým příslušenstvím nechybí ani elektronický stylus se stupněm krytí IP55.

CF-33 navazuje na odolnost předchozích modelů. Jeho tělo je vyrobeno ze slitiny hořčíku, vyznačuje se stupněm krytí IP65 a odolností vůči pádu až ze 120 cm. Je tedy ideální do každého venkovního prostředí. V režimu notebooku váží 2,761 kg a v režimu odpojitelného tabletu 1,527 kg.

Panasonic Toughbook CF-33 se dodává se standardní tříletou zárukou a bude v prodeji od 2. čtvrtletí roku 2017. Odpojitelný notebook Toughbook CF-33 typu 2v1 bude stát 3 552 EUR bez DPH a samostatný tableta Toughbook CF-33 za 2 992 EUR bez DPH.

Úvodní foto: Panasonic

Galerie

Komentáře