Panasonic uvedl osmou řadu odolných notebooků Thoughbook

Společnost Panasonic uvedla na trh tři nové manažerské notebooky s typovým označením CF-F8, CF-W8 a CF-T8.


Kromě technologií Intel DPPM (Dynamic Power Performance Management) nabízejí nové manažerské Toughbooky dlouhou výdrž, vysoký grafický výkon, odlehčený design a odolnou konstrukci.

Nová řada zahrnuje následující modely:
CF-F8 – Manažerský notebook s 14,1“ WXGA TFT displejem a rozlišením 1 280x800 pixelů. Hmotnost 1660g z něj dělá podle slov výrobce údajně nejlehčí širokoúhlý notebook na světě s interní optickou jednotkou a podporou WWAN. Model se vyznačuje novým stříbro-černým designem, přičemž součástí šasi je i integrované držadlo a je určen pro manažery, kteří musejí při své práci často cestovat.

CF-W8 a CF-T8. Další dva nové modely jsou osazeny 12,1“ LCD displejem XGA. W8 je vybaven odklápěcí mechanikou DVD integrovanou do těla počítače. T8 zase nabízí dotykový displej a jako takový je ideální pro práci v terénu a rychlé vkládání dat pomocí digitálního pera. CF-W8 váží 1280g, CF-T8 pak 1385g.

Panasonic navíc tvrdí, že v noteboocích jsou pevné disky s vysokou odolností. Jak 160GB disk v modelu CF-F8, tak 120GB disky v modelech CF-W8 a CF-T8 dokáží údajně přečkat pád z výšky 76 cm, tedy zhruba z výšky kancelářského stolu, aniž by se přerušil provoz počítače. Všechny tři modely jsou pak vybaveny speciálním systémem odvodných kanálků, které zabraňují poškození notebooku v případě polití vodou nebo jinou kapalinou. Tu kanálky odvádějí od citlivých elektrických částí uvnitř přístroje. Všechny modely dokáží podle výrobce odolat zátěži až 100 kg, aniž by došlo k poškození displeje nebo pevného disku. Pevný disk mabíc chrání před nárazem kromě šasi i speciální pěnové chrániče.

Model CF-F8 je vybaven technologií Intel Centrino s vPro a 2,2GHz procesorem Intel Core Duo. Vnitřní výbavu doplňuje čipová sada Mobile Intel GS45 (ICH9M) Express s technologií Intel Active Management. Modely CF-T8 a CF-W8 jsou vybaveny procesory Intel Core 2 Duo na 1,2 GHz, čipovou sadou Intel GS465. CF-F8 vydrží na jedno dobití baterie zhruba šest hodin, CF-W8 a CF-T8 zhruba sedm a půl, takže prakticky celý pracovní den. Modely jsou na trhu od prosince 2008.Komentáře