Pevné disky optimalizované pro škálovatelná datová centra nabízí WD

WD představil novou produktovou řadu interních pevných disků, které jsou speciálně navržené pro specifické podmínky v datových centrech na platformě web-scale.

Pevné disky optimalizované pro škálovatelná datová centra nabízí WD


Podle výrobce série Ae dosahuje velmi nízké spotřeby energie a využívají technologie Progressive Capacity pro inteligentní správu kapacity škálovatelných cloudových infrastruktur.

WD se podle svých slov soustředila na speciální problematiku jednoho typu ukládaných dat, tzv. Cold data, tedy „data málo používaných úložišť“. WD Ae disky jsou vyrobené speciálně pro archivaci dat. Mají značnou hustotou zápisu a jsou vystavěné na mechanické platformě, která nabízí vylepšenou spotřebu energie.

Mezi další technické aspekty disků Ae patří: 5plotnová platforma s vysokou hustotou, která vytváří optimální mix výkonu, kapacity a ceny, přičemž kapacity jsou vyšší než 6 TB s rozhraním SATA 6 Gb/s. Pracovní zatížení a spolehlivost dosahují hodnot 60 TB/rok a 500 Khrs střední doby mezi poruchami (MTBF).

Navíc jako disky s progresivní kapacitou zvyšují postupně maximální kapacitu na 6,1 TB, 6,2 TB, nebo 6,3 TB, což umožňuje postupně zvyšovat i kapacitu datacenter.

Disky Ae budou v balení po 20 ks k dostání koncem roku 2014.

 

Úvodní foto: © Mikko Pitkänen - Fotolia.com


Komentáře