Pevný disk s Wi-Fi usnadní manipulaci s daty a zpřístupní i cloud

Externí disk My Passport Wireless, který dovoluje se kromě klasických způsobů přes kabel připojit i pomocí Wi-Fi, představila v Česku firma WD.


Podle výrobce představuje jednoduchý způsob, jak propojit všechna mobilní zařízení s uloženým digitálním obsahem bez nutnosti připojení pomocí kabelů či internetu, což je vhodné jak pro běžné spotřebitele, tak například kreativní profesionály, kteří pracují mimo své studio či atelier a kteří mohou jednoduše třeba stáhnout data z fotoaparátu do velkého úložiště. Produkt nabízí kromě Wi-Fi i rychlé rozhraní USB.3.0.

Disk My Passport Wireless vytváří vlastní bezdrátovou síť, která umožňuje současně připojit až osm jiných zařízení s možností přistupovat k uloženým datům. Externí disk je dostupný v kapacitách 500 GB, 1 TB a 2 TB, což dává šanci uživatelům ukládat stovky hodin videa a hudby a přistupovat nejen k nim ale i k uloženým fotografiím a dalším souborům ze svých chytrých telefonů a tabletů, pro které je typická omezená úložná kapacita.

Disk využívá technologii Wireless N MIMO pro vylepšený bezdrátový výkon, takže uživatelé mohou přistupovat k datům a přenášet je velice rychle.  Mohou například streamovat až čtyři videosoubory v HD kvalitě současně. Vestavěná dobíjecí baterie zajišťuje až šest hodin nepřetržitého streamování a až 20 hodin v pohotovostním režimu.

Navíc díky mobilní aplikací WD My Cloud pro  iOS nebo Android mohou mít uživatelé kdekoli a kdykoli přístup ke svým souborům. Stačí nastavit jen jednou a tato aplikace uživatele intuitivně provede navigací pro možnost sdílet a přehrávat uložený obsah.

My Cloud také napomáhá sjednotit všechny uživatele pod jednu aplikaci a uživatelské rozhraní tím, že umožní přístup nejen k externímu disku My Passport Wireless, ale také k produktům osobního cloudu WD My Cloud   a k většině hlavních vzdálených cloudových služeb jako je Dropbox, OneDrive nebo Google Drive.

My Passport Wireless je vhodný nejen k mobilním zařízením, jako jsou chytré telefony a tablety, ale lze jej využít i pro fotoaparáty a kamery s integrovaným slotem pro SD karty -

vestavěný slot pro karty SD v disku umožní zkopírovat obsah karty a uvolnit tak prostor. Navíc díky integrovanému FTP je možné disk připojit ke kompatibilním fotoaparátům vybaveným bezdrátovým připojením, a uživatel tak může automaticky průběžně přenášet pořízené fotografie ze svého fotoaparátu na disk.

Produkt se už v Česku prodává – například největší tuzemské e-shopy jako třeba Alza nebo CZC nabízejí 1TB variantu za zhruba 4 800 Kč včetně DPH.Komentáře