Philips představuje 24“ LCD monitor s funkcí pro úsporu až 80 % energie

Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic informovala o začátku dodávek LCD monitoru Philips 245P2ES z řady Briliance, který údajně dokáže díky inteligentním detektorům PowerSensor ušetřit uživatelům až 80 % nákladů na elektrickou energii.


PowerSensor je technologie, která dokáže rozpoznat, zda člověk u monitoru skutečně je anebo není pomocí neškodných infračervených signálů. Ve chvíli, kdy nikdo u počítače nesedí, automaticky redukuje jas displeje. Díky tomu prý dokáže uživateli ušetřit až 80 procent nákladů na energii. Spotřeba udávaná výrobcem v provozu pak činí 34,8 wattu.

Ekologický provoz displeje potvrzuje také certifikace EPEAT Silver, která má prokazovat minimální dopad monitorů na lidské zdraví a životní prostředí. Monitor lze dále díky otočné základně nastavit monitor tak, abyste na něj odkudkoli dobře viděli. Stejně tak můžete celý displej otočit do vodorovné i svislé polohy.

24“ Model 245P2ES s rozlišením 1 920 x 1 200 bodů, odezvou 5 ms a s dynamickým kontrastem 500 000: 1 má zabudované stereo reproduktory, disponuje také funkcí SmartContrast, jež automaticky analyzuje obraz a podle něj nastavuje barevný mód. SmartImage dává uživatelům šanci vybrat si oblíbené zobrazení, které může být jiné v případě kancelářské práce, prohlížení obrázku, pouštění filmů nebo úsporného provozu.Komentáře