Philips přichází s Androidem

TP Vision uvádí na český trh první modely televizí Philips s operačním systémem Android TV. Nejnovější verzi operačního systému Android Lollipop upravenou pro televize pohání v případě modelů Philips 7150 čtyřjádrový procesor.

Philips přichází s AndroidemTV Philips 7150 se systémem AndroidTV představuje již druhou generaci televizí Philips s Androidem. V letošních modelech je Android TV vůbec poprvé určen výhradně pro užití v televizích.

Model 7150 přináší vylepšené intuitivní menu přizpůsobené pro navigaci v TV, obsahuje navíc galerii aplikací, vyhledávání prostřednictvím Google i funkci osobních záložek, kde uživatel vždy nalezne upozornění na nejžhavější filmové novinky a aplikace podle svých preferencí. Dálkový ovladač je navíc vybaven integrovanou klávesnicí, která usnadňuje zadávání textů.

Za předpokladu, že jsou televizor i mobilní zařízení připojeny do stejné domácí sítě a je zapnuta funkce sdílení obsahu, umožňuje technologie Google Cast během vteřiny zobrazit obsah mobilního telefonu nebo počítače na velké obrazovce televize.

Kromě toho nabízí model 7150 i všechny ostatní chytré televize Philips se systémem Android TV velké množství aplikací pro zábavu, práci a automatizaci domácnosti včetně řešení pro ovládání chytrých spotřebičů.

Samozřejmostí je snadný přístup jak k televiznímu vysílání, tak i obsahu na vyžádání. Herní nadšenci jistě ocení širokou nabídku her z obchodu Google Play, které je možné hrát pomocí klasického televizního ovladače nebo přikoupeného gamepadu (USB, nebo Bluetooth).

Televizory Philips řady 7150 UHD disponují obrazovou kvalitou třídy Pixel Precise Ultra HD zahrnující technologie Natural Motion a Ultra Resolution s hodnotou 800 Hz PMR (Perfect Motion Rate) a samozřejmě třístranný Ambilight, který promítá na zeď za televizorem světlo, které svým zbarvením přesně odpovídá obsahu právě vysílanému na obrazovce.

Součástí hardwaru televizoru je i pokročilá technologie zpracování barev Colour Booster, která vylepšuje barevné podání pomocí 17bitového zpracování, což v přepočtu znamená až 2,25 triliónu barevných odstínů. K obrazové kvalitě přidává Philips i integrované zařízení Sound Bar a technologie Philips Double Ring v subwooferech na zadní straně televizoru umožňuje větší pohyb reproduktoru, který umožní produkovat bohatší basy i na televizoru se štíhlejším designem.

Úvodní foto: TP Vision

Galerie

Komentáře