Photoshop Lightroom, zpracování fotografií pro profesionály, vylepšilo Adobe

Betaverzi programu Photoshop Lightroom 3 představila firma Adobe. Jedná se o řešení pro pracovní postupy u digitální fotografie, přičemž novinka zahrnuje takové funkce, jako tzv. intuitivní import, nástroje pro redukci šumu a zostření obrazu či vylepšené možnosti pro prezentace snímků, jako je třeba schopnost exportovat prezentace jako video se zvukem a titulní obrazovkou, které lze odeslat na weby pro sdílení videa nebo optimalizovat pro mobilní přístroje.


Program Lightroom je klíčové řešení pro pracovní postupy digitální fotografie, pomáhající profesionálním fotografům i pokročilým amatérům rychle importovat, spravovat, vylepšovat a předvádět všechny jejich obrazy v rámci jedné aplikace.

Beta verze programu Lightroom 3 byla podle výrobce vyvinuta zcela nově s efektivnějšími funkcemi pro lepší zvládnutí rozsáhlých knihoven obrazů a s moduly pro kvalitnější zpracování obrazu s rychlejší odezvou. Přepracovaný systém pro import v modulu Library (Knihovna) umožní intuitivnější přenesení fotografií do programu. Uživatelé mohou specifikovat zdroj a cílové umístění svých obrazů a uložit si obvyklá nastavení zpracování, metadata nebo cíl jako přednastavení, která lze snadno znovu použít.

Přepracované zpracování obrazu v modulu Develop (Vyvolávání) umožňuje uživatelům vytvářet ty nejkvalitnější obrazy. Vylepšené nástroje pro zostření a potlačení barevného šumu dávají skvělé výsledky a přitom zachovávají detaily hran a kontrast obrazu. Nový nástroj Grain (Zrnění) přidává do obrazu zrnitost jako z filmu a dva nové režimy vinětování pomohou fotografům dosáhnout přirozenějšího vzhledu.

Beta verze programu Lightroom 3 také nabízí rozvinutější možnosti výstupu, včetně schopnosti exportovat prezentace jako video se zvukem a titulní obrazovkou, které lze odeslat na weby pro sdílení videa nebo optimalizovat pro mobilní přístroje. Nové možnosti přidávání vodoznaku dovolí fotografům vložit přímo do obrazu textové nebo grafické informace a pak nastavit jejich velikost, polohu a průhlednost. Fotografové si navíc mohou přizpůsobit rozvržení tisku a uložit tato nastavení pro budoucí použití. To jim umožní přesnější kontrolu jejich obrazů.Komentáře