Plně mobilní podnikový informační systém představil myWAC

Přepracovanou verzi svého IS, který je nově plně mobilní, takže nabízí přístup ke všem funkcím včetně ERP, CRM nebo HRM i z tabletů a chytrých telefonů, ohlásila firma myWAC Technologies.


Dotykovému ovládání se podle tvůrců přizpůsobila nejen vnitřní architektura systému, ale především zcela nové uživatelské prostředí. Nový myWAC je zároveň dostupný i v cloudu ve formě SaaS (Software as a Service).

Novinka běží na operačních systémech Windows, OS X a Linux, a také na iOS a Androidu. Ke standardním modulům pro oblast ERP, CRM, HRM a dalším vývojáři nově přidali i několik widgetů, např. pro integrovaného e-mailového klienta, kalendář nebo předpověď počasí. Nechybí ani integrovaný e-shop s vylepšeným publikačním systémem.

„Naším cílem při vývoji nového myWACu bylo maximálně usnadnit práci především uživatelům, kteří podstatnou část pracovní doby tráví na cestách a od klasických desktopových systémů jsou odříznuti. Díky plnohodnotné mobilitě lze například přímo na schůzce u zákazníka aktualizovat nabídku podle skladových zásob, vystavit objednávku nebo poslat kolegům zápis z jednání,“ říká marketingová ředitelka společnosti myWAC Technologies Andrea Šromová.

Uživatelské prostředí je postavené na bázi HTML5 v kombinaci s „obalující“ aplikací pro každý z podporovaných operačních systémů. Na samotném hardwaru tak nejsou mj. uložena žádná data, což zvyšuje jejich ochranu při krádeži nebo ztrátě zařízení.

Nové rozhraní, pracující s grafickým prvkem dlaždic ve stylu Windows 8, zároveň umožňuje kromě funkce drag & drop i vícenásobné spuštění oken nebo automatické obnovení. Po restartu nebo opětovném spuštění tak systém automaticky obnoví všechna data do stavu před ztrátou spojení, a to včetně částečně vyplněných formulářů.

Specialitou nového rozhraní je prý jednoduchá tvorba automaticky aktualizovaných grafů. Uživatelé tak mohou v přehledné podobě sledovat například aktuální stav nesplacených faktur. Pro každé zařízení si lze přitom i v rámci jednoho uživatelského účtu pracovní plochu individuálně upravit. Pro tablet tak může zobrazovat jiné ikony a widgety než pro desktop nebo smartphone.Komentáře