Plně panoramatické kameře nic neunikne – má ji Axis

Pevnou IP kameru, jejíž zorné pole je 360°, představil Axis. Vybavena je 5megapixelovým senzorem, který nabízí podporu vysokého rozlišení.


Vhodné jsou například do školských zařízení, obchodů či hotelů a na trhu jsou ve dvou provedeních - M3007-PV a M3007-P.

Nové kamery mohou být upevněny buď na strop pro 360° obraz nebo na zdi pro 180° panoramatický obraz. Oba modely podporují několik módů zobrazení, které byly nově upraveny pro snadný náhled: 360° obraz v 5megapixelovém rozlišení, horizontální panoramatický obraz a zobrazení čtyř obrazů zároveň.

Toto zobrazení je vhodné například při umístění kamery v místě křížení dvou chodeb. Kamery také nabízejí mód zobrazení určitých oblastí, který uživatelům umožní digitálně otáčet, naklánět a přibližovat jednotlivé oblasti. Vícenásobné přenosy v H.264 a Motion JPEG mohou být také zasílány paralelně.

M3007-PV je pevná dome kamera, M3007-P, která má poněkud odlišnou vnější konstrukci bez víčka na čočku, je extrémně diskrétní kamera, jež může být dokonc omylem považována za detektor kouře.

Kamery se dodávají již zaostřené, což zkracuje dobu nutnou na instalaci. Jsou opatřeny 2 m dlouhým síťovým kabelem a podporou protokolu Power over Ethernet (IEEE 802.3af), který eliminuje potřebu napájecího kabelu a snižuje cenu instalace.

M3007-PV/-P nabízejí prostřednictvím softwaru Camera Application Platform podporu pro instalaci aplikací pro inteligentní video. Díky vestavěnému slotu na microSDHC karty je navíc možné uchovávat několik dní nahrávek na paměťových kartách. Při použití lokálního uložiště dohromady s bezplatným software Camera Companion získají uživatelé snadný přístup ke vzdálenému prohlížení a spravování videí až ze 16 kamer.

Kamery jsou podporovány i dalším software pro správu videa a také aplikacemi třetích stran. Navíc podporují hostované video a ONVIF pro snazší integraci kamerového systému.

Maloobchodní ceny kamer M3007-PV/Pčiní 13 475 Kč, respektive  12 475 Kč.Komentáře