Plnohodnotnou cloudovou televizi představilo Cisco, slibuje nové pojetí TV

Svou cloudovou videoplatformu Videoscape, která zajišťuje nejen distribuci a synchronizaci obsahu, ale díky nahrávání (DVR – digital video recorder) umožňuje divákům bez omezení sledovat nahrané pořady a přetáčet zpět během vysílání, představilo Cisco.


Novinka dokáže zprostředkovat služby videa on demand při synchronizovaném přehrávání na více obrazovkách (multiscreen).

Videoscape Unity zajišťuje nejen distribuci a synchronizaci obsahu, ale díky nahrávání (DVR – digital video recorder) umožňuje divákům bez omezení sledovat nahrané pořady a přetáčet zpět během vysílání. Cloudové úložiště znamená možnost libovolného přepínání mezi koncovými zařízeními – vysílání tak mohou diváci sledovat prakticky kdykoliv a kdekoliv.

Původní platforma Videoscape byla rozšířena o technologie společnosti NDS, kterou Cisco získalo akvizicí v roce 2012. Nová platforma nyní pro komunikaci mezi jednotlivými komponenty (cloud, síť i koncová zařízení) využívá otevřených standardů, což umožňuje snadné rozšiřování služeb v budoucnu.

Videoscape Unity je k dispozici v řadě už otestovaných konfiguracích, které mohou být plně přizpůsobeny požadavkům poskytovatele. Díky otevřeným komunikačním standardům je možné konfigurace rozšiřovat o další libovolné komponenty včetně těch od třetích stran.

Videoscape Unity je k dispozici také jako služba (PaaS), kdy Cisco poskytovatelům nabízí vytvoření, dohled, provoz i kompletní zajištění infrastruktury.

 

Videoscape Unity podle výrobce:

  • Multiscreen Cloud DVR – nahrávání videa přímo do cloudového úložiště. Záznamy jsou tak dostupné na všech připojených zařízeních a lze je přehrávat na libovolném množství zařízení současně.
  • Video Everywhere – rozšíření funkce sjednoceného vyhledávání, procházení a zobrazování prémiového obsahu na všech připojených zařízeních bez ohledu na jejich umístění.
  • Connected Video Gateway – slouží jako centrální rozbočovač (hub) pro správu a distribuci IP a QAM videa a metadat v rámci celé domácnosti.
  • IP Video over Cable – technologie pro přenos obsahu s možností interaktivních služeb. Umožňuje připojení celé řady kompatibilních koncových zařízení a přináší širší možnosti personalizace obsahu.

 Komentáře