Plnou kontrolu nad firemními procesy nabízí T-Systems - i hostovanou formou

Řešení pro monitoring firemních procesů (BPM), které sleduje kritické procesy na všech úrovních v rámci aplikací SAP, vyvinula společnost T-Systems. Lze je prý provozovat i formou cloud computingu.


Novinka automaticky sleduje a vyhodnocuje provoz SAP aplikací a v případě chyby lokalizuje zdroj a zasažené procesy a odpovědní zaměstnanci tak mohou okamžitě přijmout nápravná opatření. Před nasazením tohoto systému prý stačí jen nastavit a uložit kritické hodnoty pro každý proces a procesní krok a systém pak sám detekuje či vyhodnocuje chyby na základě těchto hodnot.

Monitorovací systém umí také pracovat v módu sledování systémových chyb. Pokud například selže síť, systém okamžitě vytváří zprávu, co se stalo, které procesy jsou zastaveny a kde byla detekována chyba. Podle výrobce se tak vytváří transparentní prostředí, které umožňuje okamžitou reakci na případné problémy v SAP aplikacích a pomocí přesné identifikace je možné snížit náklady na vyhledávání a odstraňování závad.

Současná řešení monitoringu jsou podle představitelů firmy T-Systems zaměřena jen na technické procesy. Evidují a zaznamenávají chyby, ale nemohou je přiřadit konkrétním firemním procesům. BPM systém od T-Systems detekuje chyby a zároveň identifikuje procesy, které jsou touto chybou zasaženy. Celé řešení je standardizováno a může být integrováno do stávajících systémů bez velkých a náročných investic. Standardizace přitom vychází ze SAP Solution Managera, který podporuje a monitoruje provoz firemních aplikací.Komentáře