Plnou kontrolu nad podnikovým internetem věcí prý zajistí VMware

Pulse IoT Center, řešení pro správu infrastruktury internetu věcí (IoT), které odpovídajícím týmům poskytne plnou kontrolu nad infrastrukturou a zařízeními IoT, oznámil WMware. Jde o první řešení nové produktové skupiny pro IoT ve VMwaru.

Plnou kontrolu nad podnikovým internetem věcí prý zajistí VMware


Stoupající počet a rozsah implementací IoT v podnicích vyvolává potřebu jednoduššího přístupu k řízení, sledování a zabezpečování infrastruktury a dat.

Pulse IoT Center sjednocuje správu IoT infrastruktury a množství různých typů připojených zařízení a tím snižuje její složitost a náročnost. V reálném čase také poskytuje přesný přehled o stavu „věcí“ a umožňuje tak aktivně řešit případné anomálie ihned v zárodku.

„Firmy usilují o transformaci na digitální podniky, což otevírá příležitost pro spolupráci IT a provozních  týmů při zavádění IoT s cílem zefektivnit provoz a zároveň vytvářet nové zdroje výnosů,“ říká Mimi Spier, viceprezidentka VMwaru odpovědná za oblast IoT. Pulse IoT Center podle ní poskytne přehled a kontrolu nad všemi typy využití IoT a zároveň zajistí vysokou míru zabezpečení v celém IoT systému.

Pulse IoT Center tak podle Spier umožní rychlejší návratnost investic díky zefektivnění realizace a rozšiřování projektů IoT. Dále umožňuje zabezpečit připojené „věci“, okraj sítě, síť a aplikace a chránit tak IoT infrastrukturu a přístup k datům.

Novinka využívá technologie z platformy VMware AirWatch pro správu zařízení a vRealize Operations pro monitorování infrastruktury a řešení problémů. Je koncipované pro specifické, komplexní potřeby internetu věcí z hlediska IT i provozních technologií a zároveň podporuje široké spektrum okrajových systémů a připojených zařízení.

K dispozici bude ve verzích pro jednoduchou lokální implementaci i jako služba, se v současné době nachází ve stavu veřejné beta verze a testují jej zákazníci v automobilovém průmyslu, zábavním průmyslu, retailovém bankovnictví, zdravotnictví a průmyslové výrobě.

Gartner odhaduje, že do roku 2020 bude 90 % všech IoT projektů využívat nějaký typ IoT brány. IDC zase předpovídá, že instalovaná základna koncových bodů IoT celosvětově vzroste z 12,1 miliardy na konci roku 2015 na více než 30 miliard v roce 2020.

Úvodní foto: Fotolia © iconimage


Komentáře