Po Facebooku a Applu byl cílem hackerského útoku Microsoft

Softwarový gigant pokračuje v řadě amerických technických firem, které ohlásily průnik do vnitropodnikových sítí.

Po Facebooku a Applu byl cílem hackerského útoku Microsoft


Microsoft na svém blogu oznámil, že na „malou část počítačů“ úspěšně zaútočili kyberzločinci. Tyto počítače byly úmyslně nakaženy škodlivým softwarem.

Protože se, jako v předchozích případech, jedná o průnik do osobních počítačů zaměstnanců, nedošlo ani zde pravděpodobně k úniku žádných údajů o zákaznících společnosti. Vyšetřování však podle informace na blogu stále probíhá a je proto předčasné činit jakékoli závěry.

Začátkem týdne ohlásil průnik do počítačů svých zaměstnanců Apple, který navíc útočníky identifikoval jako stejnou skupinu, která o týden dříve napadla interní síť Facebooku. V případě sociální sítě byly napadeny přenosné počítače zaměstnanců společnosti a z vyšetřování ve Facebooku vyplývá, že stopy útočníků vedou do Čínské lidové republiky.

V pátek se na blogu Microsoftu objevil příspěvek mluvčího společnosti Matta Thomlinsona, který mimo jiné oznámil: „Kyberútok tohoto druhu není pro Microsoft ani další společnosti žádným překvapením. Máme co do činění s odhodlanými a vytrvalými protivníky.“

Úvodní foto: © Yuri Arcurs - Fotolia.com


Komentáře