Pobočkové ústředny optimalizované pro menší firmy představil Panasonic

Nové pobočkové ústředny řady Network Communication Platform (NCP) 500 Express, jež jsou optimalizovány pro malé organizace, představila společnost Panasonic.


Podle výrobce jsou dostupné za nižší cenu, i když nabízejí stejné možnosti jako vyšší řady a existují ve variantě podporující buď IP spoj (model NCP500V), nebo digitální linku (NCP500X).

Nové systémy jsou vybaveny více rozhraními, což zákazníkům umožňuje vybrat si pro ně vhodný typ telefonu a mít možnost rozšíření jak vnitřních, tak vnějších linek prostřednictvím aktivačních klíčů. Systém lze také po hardwarové stránce dále rozšířit prostřednictvím systémových karet.

Nové ústředny také podporují IP terminály KX-NT300 a digitální terminály série KX-DT300. Doplňkový Bluetooth modul umožňuje připojení náhlavní soupravy. Pomocí integrace řešení DECT je možný i bezdrátový přenos mezi sluchátkem a základní stanicí.

Ústředny v sobě zahrnují funkce jako automatická spojovatelka, hlasová pošta a spolu s vestavěnou aplikaci produktivity „Communications Assistant Basic Express“, nabízejí jednoduchá řešení pro telefonní operace. Ty jsou kombinovány s indikací dostupnosti v jednoduchém uživatelském rozhraní v prostředí Windows. Další funkcí je možnost chatu (Instant Messaging) mezi jednotlivými účastníky.

Technické specifikace dle výrobce:

Celkový počet digitální a IP linek DPT + IP. (s DXDP)

144 (144)

IP-proprietární telefony na systémové MPR kartě

128

SIP telefony na MPR kartě

32

Celkový počet analogových telefonů (SLT)

4

Digitální proprietární telefony (DPT) s DXDP

12 (12)

DPT a SLT (Max DPT s DLC/DHLC + SLC)

16 (16)

Celkový počet vnějších linek

76

Celkový počet SIP vněj.linek – MPR

16

Celkový počet H.323 vněj.linek – MPR

16

PSTN analogové vnější linky

12

ISDN - BRI kanály (BRI Porty)

12 (6 BRI)

ISDN - PRI30 kanály (PRI Porty)

60 (2 PRI)

PSTN a ISDN (2 x PRI + LCOT4)

64

DECT bezdrátové telefony

64

DECT základnové stanice (DPT I/F)

4

Vysokokapacitní DECT základnové stanice

2

IP DECT základnové stanice

8Komentáře