Podnikové verze avastu rozšiřují vzdálenou správu

Přepracované verze bezpečnostních řešení určených pro podnikovou klientelu začal prodávat Alwil Trade.


avast! Endpoint Protection SuiteV rámci sedmé varianty produktů avast! dostávají podnikoví zákazníci k dispozici dvě řady produktů a zároveň dvě rozdílné konzole vzdálené správy.

Nové produkty vycházejí podle představitelů Alwilu  vstříc požadavkům firem rozdílných velikostí a s různými potřebami či požadavky na zabezpečení podnikové sítě. Firmy mohou volit variantu, která poskytne jednak požadovanou úroveň bezpečnosti, jednak efektivní správu systému, a to bez zbytečných nákladů navíc.

Menší firmy tak například nepřijdou o možnost vzdálené správy jen proto, že nepotřebují, a proto pochopitelně nechtějí platit ochranu pro servery. Správci rozsáhlejších sítí ocení zásadně inovovanou administrační konzoli s velkým množstvím pokročilých funkcí.


Popis produktů podle dodavatele:

avast! Endpoint Protection
Tuto novou produktovou řadu tvoří produkty avast! Endpoint Protection a avast! Endpoint Protection PLUS. Řešení poskytnou kvalitní a cenově příznivou ochranu pro pracovní stanice a notebooky, doplněnou o efektivní vzdálenou správu. Licence avast Endpoint Protection (PLUS) budou k dispozici pro 1 až 199 počítačů, očekávaným zákazníkem jsou sítě do 50 počítačů (koncových bodů).

avast! Endpoint Protection Suite
Druhou produktovou řadu tvoří produkty avast! Endpoint Protection Suite a avast! Endpoint Protection Suite PLUS. Tyto produkty navazují na dosavadní rodinu produktů Business Protection verze 6. Řada Suite poskytne ucelenou ochranu pro všechny koncové body včetně serverů, a to pro sítě od 5 uživatelů až po velmi rozsáhlé sítě se stovkami či tisíci počítačů.

Produkty Endpoint Protection a Endpoint Protection Suite vycházejí z produktu avast! Pro Antivirus, produkty označené PLUS nabízí úroveň ochrany poskytovanou produktem avast! Internet Security; obsahují navíc tichý firewall a antispam.

Konzole vzdálené správy
Konzole vzdálené správy nabídnou administrátorům prostředky, jak bezpečnostní řešení avast! efektivně spravovat z jednoho místa. Administrátor bude mít možnost si zvolit mezi dvěma možnostmi: avast! Small Office Administration (ASOA) je inovovanou verzí webové konzole Small Business Console, která byla k dispozici pro podniková řešení ve verzi 6. Tato konzole určena především pro sítě s menším počtem spravovaných počítačů.

avast! Enterprise Administration (AEA) je nová konzole s mnoha pokročilými funkcemi a nastaveními, umožňujícími profesionální management i nejrozsáhlejších sítí. Konzole Enterprise Administration navazuje na produkt Advanced Distribution Network Manager (ADNM) z verze 4.8.

V produktové nabídce zůstávají i samostatná serverová řešení avast! File Server Security a avast! Email Server Security.

S příchodem nové verze 7 dochází k ukončení prodeje produktů verze 4.8. Produkty ve verzi 4.8 budou podporovány do 31. 12. 2012.Komentáře