Polská firma Heuthes zveřejnila výsledky svých testů webových prohlížečů, ve kterých mezi uživateli velmi oblíbený Google Chrome propadl. Společnost Heuthes testovala prohlížeče ve svých systémech ISOF. Díky vysoké rychlosti a systému nezávislých záložek (sanboxing) byly do Chrome od Googlu vkládány velké naděje. Chrome však z testů nakonec odešel jako poražený. Podle Heuthes se jako velký problém projevilo časté vydávání nových verzí tohoto prohlížeče. Kvůli tomu totiž musí systémoví administrátoři a tvůrci webových stránek provádět u každé nové verze řadu testů kompatibility.
V sedmé verzi Chrome se navíc objevila chyba v XML (54969), která - i když o ní Google věděl - se dostala i do další stabilní verze 7, jež byla vydána o dva týdny později. Všichni uživatelé systému ISOF, kteří na verzi 7 upgradovali, jej kvůli této chybě nemohli používat. Heuthes dodává, že ani u Internet Exploreru se takové chyby nevyskytovaly. U Firefoxu naopak společnost upozornila na to, že každá jeho verze je velmi stabilní a dá se na ni spolehnout.
Avšak pojďme zpátky k Chrome. Verze 8 a 9 tohoto prohlížeče stále obsahovaly zmíněnou chybu a až devátá verze po čase přinesla opravu. Heuthes uzavírá, že když k tomuto problému přičteme to, že se Chrome automaticky aktualizuje bez uživatelova vědomí a velmi těžko se vrací na předchozí verzi, není vhodný pro profesionální využití. „Je tak trochu zvláštní, že open-source komunita okolo Mozilly zvládá práce na svém Firefoxu lépe, než stovky vývojářů Googlu,“ uvedl Wojciech Grzybek z Heuthes.