Práci s elektronickými doklady usnadní nové EDI od CCV

Vyšší úroveň zabezpečení přenášených i uložených dat, nové funkce i doplňkové služby a také přehlednější uživatelské prostředí. To vše přináší inovovaná verze řešení elektronické výměny dokladů Orion EDI 2016, kterou na trh uvedla firma CCV Informační systémy.

Práci s elektronickými doklady usnadní nové EDI od CCV


Nové funkce zahrnují například Příjmové místo, Instantní platbu nebo Inventory Report pro přehled o stavu zásob u obchodních partnerů.

Rozšířenou podobu získalo také webové EDI i modul sledování zpožděných nebo nedoručených elektronických dokladů. Inovací je i elektronický katalog pro jednodušší zalistování produktů u odběratelů.

Bezpečnost při práci s daty pak dokládá certifikace ISO 27001 od certifikační autority TÜV SÜD Czech, kterou má prý CCV jako jediný tuzemský EDI poskytovatel.

 

Nové funkce Orion EDI 2016 podle výrobce:

Jednou z klíčových změn je zavedení služby Příjmové místo, jež se stalazcela nezávislou vstupní branou zaměřenou na veškeré podnikové procesy oběhu elektronických dokumentů.

Umožňuje totiž vkládat, sdílet a schvalovat nejen doklady z elektronické fakturace, ale i další dokumenty vzniklé mimo EDI komunikaci, například rozhodnutí orgánů veřejné moci v elektronickém formátu a podobně.

Tyto dokumenty, opatřené elektronickým podpisem, lze následně spolu se všemi ostatními EDI doklady důvěryhodně archivovat na jediném místě.

Instantní platba umožňuje uživatelům získat jediným kliknutím téměř okamžitě finanční prostředky na své provozní financování z dosud neuhrazených faktur. Prostřednictvím systému investiční aukce a s využitím EDI je tak možné si zajistit 80 % hodnoty vybrané faktury až o několik měsíců dříve oproti termínu jejich splatnosti. Zbylých 20 % obdrží zájemce o tuto výrazně jednodušší obdobu klasického bankovního faktoringu po uhrazení faktury odběratelem.

Služba Inventory Report poskytuje dodavatelům do obchodních řetězců informace, kolik jejich zboží se na jednotlivých prodejnách odběratelů za dané období prodalo a jak se vyvíjejí jejich zásoby.

Získané údaje umožní přesně zhodnotit úspěch konkrétních prodejních akcí, porovnat prodeje s minulými obdobími a také včas připravit dodávku nového zboží.

Inovovanou podobu získalo také webové EDI, které prý lépe odráží obchodní praxi společností, které zatím EDI neintegrovaly. Novým pomocníkem pro zajištění plynulého zásobování a cashflow pak je asistent hlídající zpožděné nebo nedoručené elektronické doklady, umožňující například včas reagovat na odeslané faktury, které příjemce v obvyklém termínu neakceptoval.  

Výčet nových funkcí rozšiřuje také elektronický katalog, který slouží pro správu kmenových dat a jednodušší zalistování produktů u odběratelů.

 

Úvodní foto: CCV


Komentáře