Práci s více typy databází usnadní nová sada od Embarcadera

Produkty řady XE oznámila firma Embarcadero. Ty obsahují nativní podporu všech hlavních databázových systémů prostřednictvím jediného uživatelského rozhraní.


K tomu přidávají centralizovanou správu licencí a rychlé spouštění nástrojů bez jejich předchozí instalace (přístup "on-demand", tedy na vyžádání). Správa licencí se tak významně zjednodušuje a zrychluje se dostupnost nástrojů.

Jedná se o tyto produkty: All-Access XE (komplexní sada nástrojů), DB Change Manager XE (nástroj zjednodušující, automatizující a dokumentující změny v databázích), DB Optimizer XE (řešení pro heterogenní profilování, ladění a monitorování databází používající jazyk SQL), DB Artisan XE (nástroj pro heterogenní administraci databází) a Rapid SQL XE (heterogenní integrované vývojové prostředí pro jazyk SQL).

V minulosti výrobci nabízeli nástroje s podporou více databázových systémů, ale podpora každé databáze byla prodávána odděleně. U nové řady XE produktů Embarcadero je podpora všech databázových systémů zahrnuta v každém produktu.

Před uvedením nové produktové řady XE společnosti Embarcadero měli profesionálové v oboru správy dat dvě možnosti: buď použít základní víceplatformové nástroje založené na ODBC/JDBC, které poskytovaly pouze podporu všeobecných vlastností, nebo použít pro podporu specifických vlastností a ovládání databázových systémů nástroje pro jednu databázovou platformu od dodavatelů databází či nezávislých firem.

V průběhu letošního roku vlastnosti značky XE i na modelovací nástroje a aplikační vývojová prostředí.

Vlastnosti nové řady Embarcadero XE podle výrobce:

• Heterogenní podpora databázových systémů: každý produkt řady XE obsahuje nativní podporu databázových platforem a jejich různých verzí. Podporovány jsou především databáze Oracle, Microsoft SQL Server, DB2, Sybase, MySQL a další, navíc z jediného produktu a jediného uživatelského rozhraní.

• Zabudována technologie ToolCloud: produkty řady XE poskytují uživatelům možnost okamžitého spouštění nástrojů na libovolném místě podnikové sítě bez nutnosti předchozí instalace. K tomu se přidává centralizovaná správa licencí, která dovolí z jediného místa opatřovat, spravovat a rozdělovat licence v organizacích s více uživateli nástrojů.

• Možnost provést upgrade na All-Access: produkty Embarcadero je možno povýšit na All-Access XE, tedy úplnou sadu nástrojů dodávaných na vyžádání pro správce databází, architekty a vývojáře, kteří pracují v heterogenních databázových prostředích.Komentáře