Pracovní stanice SFF úsporné na obsazené místo na stole představilo HP

Nové pracovní stanice, které zahrnují i zřejmě první prostorově úsporné pracovní stanice (Small Form Factor – SFF), uvedla na trh společnost Hewlett-Packard. V sadě je nabízena také širší podpora vícejádrových procesorů v řadě pracovních stanic Z a mobilní pracovní stanice podporují technologii DreamColor.


Modelem SFF je Z200, jenž podle výrobce zabírá o téměř dvě třetiny pracovního místa méně než modely Z200 v provedení minitower. Z200 SFF je dodáván s dvoujádrovými procesory řady Intel Core i3 a i5, případně čtyřjádrovými čipy řady Intel Xeon 3400. Uživatelé mají k dispozici až 16 gigabytů paměti ECC či až 2 terabyty úložné kapacity. Model s procesorem Intel Core i5 je na českém trhu dostupný za cenu od 18 990 Kč (bez DPH).

Řada Z standardních pracovních stanic (tedy modely Z800, Z600 a Z400) je možné nově osadit procesory Intel Xeon 5600 s podporou až 12 jader. Jsou tedy vhodné pro náročné úlohy ve strojírenství, pro tvorbu 3D obsahu či vědecké aplikace.

HP také oznámilo, že její mobilní pracovní stanice EliteBook 8740w, v současnosti zřejmě nejvýkonnější stroj svého druhu od HP, podporuje technologii DreamColor pro věrné a konzistentní zobrazení barev. Toho je docíleno použitím LCD panelu s 30bitovou barevnou hloubkou, která umožňuje zobrazit až 1 miliardu barev, což je 64krát více, než tradiční displej.Komentáře