PRE s Intelem nabídnout v Česku dálkové odečty spotřeby elektřiny včetně jejího inteligentního řízení

Skupina PRE nasadí v průběhu letošního roku produkt Intel Home Energy Dashboard, a to do vybraných pražských domácností v rámci pilotního projektu .


Vyplývá to z dohody o spolupráci v oblasti takzvaného „chytrého měření“ (nová generace měření spotřeby elektřiny a jejího průběhu na dálku) a „chytrých domácností“ (takových, jejichž spotřebiče budou reagovat na potřeby energetických sítí v souladu s preferencí jejich uživatelů).

„Vývoj v oblasti energetiky se neustále zrychluje. Dosud tradiční energetické sítě, způsob obchodování s elektřinou i samotné chování spotřebitelů brzy zásadně ovlivní faktory, jako jsou nárůst obnovitelných zdrojů, rozmach elektromobility a nutnost hospodárného využívání energií. Společnost PRE se rozhodla uskutečnit zkušební projekt takzvaného chytrého měření,“ uvedl Petr Hulinský, předseda dozorčí rady PRE. „Skupina PRE se stává prvním energetickým partnerem Intelu ve střední a východní Evropě a Pražané tak budou z právě ohlášené spolupráce v blízké budoucnosti profitovat“.Komentáře