Velká část z největších společností v USA se obává, že by umělá inteligence mohla vést ke všemu možnému, od zvýšené konkurence až po porušování lidských práv.¨
Je podle vás regulace AI vhodnou metodou, jak zabezpečit AI?
Nová studie výzkumné platformy Arize AI, která se zabývá veřejnými prohlášeními velkých společností, zjistila, že 56 % z 500 největších společností ve Spojených státech považuje AI za „rizikový faktor“, uvádí Financial Times. Toto číslo představuje velký skok oproti roku 2022, kdy se tak cítilo jen 9 %.
Studie také zjistila, že až 90 % největších amerických mediálních a zábavních společností – a 86 % softwarových a technologických firem – považuje rychle rostoucí systémy AI za obchodní riziko. Mezi uváděnými riziky jsou větší konkurence a etické nejasnosti, stejně jako skutečnost, že AI může ovlivnit lidská práva, zaměstnanost a soukromí lidí.
V podskupině 108 společností, které se konkrétně zabývaly generativní AI (genAI), vidělo tuto technologii jako příležitost pouze 33 společností. Podle těchto společností jsou výhodami genAI platforem a nástrojů nákladová efektivita, provozní výhody a rychlejší inovace. Dvě třetiny této skupiny naopak považovaly genAI za rizikovou.
Computerworld si můžete objednat i jako klasický časopis. Je jediným odborným měsíčníkem na českém a slovenském trhu zaměreným na profesionály v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Díky silnému zázemí přináší aktuální zpravodajství, analýzy, komentáře a přehledy nejnovejších technologií dříve a na vyšší odborné úrovni, než ostatní periodika na tuzemském trhu.
Obsah Computerworldu je určen odborníkům a manažerům z firem a institucí, kteří se podílejí na rozhodovacím procesu při nákupu ICT technologií. Jednotlivá čísla si můžete objednat i v digitální podobě.