Cena transakce je odhadována na 3,1 miliardy dolarů a dokončena by měla být nejpozději v létě tohoto roku. Šéf Atherosu Craig Barratt by se měl stát prezidentem divize Networking & Connectivity.
Koupí Atherosu chce Qualcomm proniknout i na jiné trhy, než jsou ty celulární, v nichž v současnosti úspěšně působí. Strategií Qualcommu je podle jeho slov integrovat nové technologie, jako jsou LTE (Long Term Evolution) a HSPA+ (High-Speed Packet Access) do mobilních zařízení. Akvizice Atherosu mu umožní tyto plány uplatnit i na jiné typy přístrojů, například do herních konzolí nebo média přehrávačů.
Atheros kromě čipsetů Wi-Fi se také angažuje v řešeních podporujících technologie Bluetooth, Ethernet a GPS. Začátkem tohoto roku například představil kombinaci energeticky úsporných čipů podporujících Wi-Fi a Bluetooth, které mohou být nasazeny v noteboocích, netboocích, desktopech i tabletech.
Dell a Compellent
Dell zase oznámil, že přebírá za přibližně jednu miliardu dolarů firmu Compellent Technologies, poskytovatele řešení pro virtualizované ukládání dat včetně podpory funkcí, jako je například thin provisioning nebo tiering. Pokud akvizici schválí akcionáři obou firem, měla by být dokončena v nejbližších týdnech.
Analytici ale poukazují na to, že cílová skupina uživatelů (úložné systémy střední třídy) produktů Compellentu se v některých případech překrývá s řešeními EqualLogic, který Dell koupil již před několika lety. Avšak zatímco Compellent se zaměřuje na produkty podporující protokol Fibre Channel, EqualLogic je velmi silný v systémech s podporou iSCSI. Na virtualizované storage či automatizovaný tiering prý ale mají podobný pohled. Je tedy možné, že technologie Compellentu se objeví napříč úložného portfolia Dellu.
Analytici také poukazují na to, že Dell měl uzavřenu významnou dohodu o spolupráci se společností EMC, na jejímž základě Dell prodával high-endové úložné systémy Symmetrix a midrange produkty Clariion od EMC, přičemž vyslovili obavu o pokračování této kooperace. Představitelé Dellu však ujistili, že po jednání s EMC bude podpora systémů EMC i nadále pokračovat.
Již vloni v létě chtěl Dell koupit firmu 3Par, poskytovatele podobně koncipovaných úložných řešení, avšak tehdy jej přeplatila firma Hewlett-Packard.
Akvizice v Evropě
Francouzské IT konzultantské firmy Capgemini a Atos Origin zase převzaly německé firmy CS Consulting, respektive Siemens IT Solutions and Services. Atos zaplatí za divizi IT služeb Siemensu 850 milionů eur, přičemž Siemens získá 15% podíl v Atosu. Siemens rovněž podepsal sedmiletý outsourcingový kontrakt s Atosem v hodnotě 5,5 miliardy eur. Atos Origin se chce podle slov svých představitelů po akvizici divize Siemensu soustředit na služby spojené s cloud computingem, systémovou integraci a elektronické platby.
Capgemini neoznámilo podmínky akvizice CS Consulting, avšak s její pomocí prý hodlá rozšířit své služby v oblasti bankovnictví.
Teradata a Aprimo
Společnost Teradata oznámila, že se chystá za přibližně půl miliardy dolarů převzít firmu Aprimo, dodavatele softwaru pro integrovaný marketing. Její produkty hodlá zahrnout do svých analytických a datawarehousingových řešení, což podle ní jejím klientům umožní vytvářet marketingové kampaně rychleji a efektivněji například mnoha komunikačními kanály.