Přepínače Netgearu nabízejí i laikům funkce pokročilé správy sítí

Podle svých slov zcela novou kategorii přepínačů navržených specificky pro malé firmy s rostoucími síťovými potřebami představila společnost Netgear.


Jde o řadu ProSafe Unmanaged Plus, jež přináší i uživatelům s menší technickou orientací zcela srozumitelnou formou řadu nových funkcí pro monitoring a konfiguraci sítí. Pomůže jim tak prý vybudovat malou firemní síť, v níž bude možné využívat stejné funkce, jako v případě sítí ve velkých podnicích.

Nová skupina přepínačů obsahuje tři modely. Dva jsou určeny pro nasazení v tradičních 100Mb/s sítích – 16-portový desktopový přepínač FS116E a 24-portový přepínač JFS524E pro montáž do stojanu, třetí model GS105E v desktopovém provedení pak pracuje s pěticí gigabitových portů.

Za příplatek oproti běžným neřiditelným přepínačům nabízí přepínač Unmanaged Plus i monitoring sítě, testování kabelů, priorizování provozu a segmentaci sítě pro rychlejší odstraňování případných problémů, lepší zabezpečení i přiřazování zdrojů, díky čemuž je tak ve své kategorii zdaleka nejvýkonnějším přepínačem pro malé firmy.

Přepínače například umožňují využívat podnikové funkce pomocí konfiguračních nástrojů se snadným používáním. Funkce pro zajištění kvality služeb (Quality of Service) dává uživatelům možnost přiřazovat priority provozu na základě fyzicky propojených portů nebo priorizovat provoz podle typu dat, tedy např. streaming multimédií, či přenos videa a hlasu při VoIP. Díky podpoře VLAN pro síťovou segmentaci a zabezpečení mohou uživatelé zřizovat síťové skupiny, aby zvýšili celkové zabezpečení.

„Malé firmy vyžadují zejména jednoduché používání a vysokou spolehlivost svých sítí, aby mohly bez problémů pracovat s dalšími síťovými prvky a aplikacemi, jako např. VoIP, emailovými klienty, sdílenými kalendáři či firemním intranetem,“ řekl Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti Netgear pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. „Naše nové přepínače tento trend stoprocentně podporují i naplňují.“Komentáře