Přímé propojení cloudů a datacenter nabízí VMware

vCloud Hybrid Service, platformu IaaS (infrastruktura jako služba), která umožní organizacím bezproblémově přizpůsobit datová centra pro cloud, představil VMware.

Přímé propojení cloudů a datacenter nabízí VMware


 „Cílem je radikálně zjednodušit IT a pomoci zákazníkům transformovat provoz IT,“ řekl Pat Gelsinger, šéf VMwaru.

vCloud Hybrid Service plynule rozšíří software VMwaru z tradičních vizualizovaných prostředí do oblasti veřejného cloudu. To znamená, že zákazníci budou moci využívat stejné funkce, nástroje, síťové i bezpečnostní modely v rámci on-premise i off-premise prostředí.

Hybrid Service podporuje tisíce aplikací a více než 90 operačních systémů certifikovaných pro vSphere, takže zákazníci získají stejnou úroveň dostupnosti a výkonu v rámci veřejného cloudu bez nutnosti změnit nebo přepsat své aplikace.

Novinka také umožní zákazníkům využít virtuální sítě k bezpečnému rozšíření stávajících sítí 2. a 3. vrstvy z jejich datového centra přímo do Hybrid Service.

Hybrid Service také zajistí automatickou replikaci, kontrolu a vysokou dostupnost pro kritické podnikové aplikace. Využívá při tom funkce jako vMotion, High Availability nebo vSphere Distributed Resources Scheduler.

Hybrid Service rovněž nabízí zjednodušenou správu -- uživatelé budou moci využívat stejné nástroje a procesy, jako využívají nyní, a spravovat on-premise i off-premise prostředí. Administrátoři budou moci sledovat, spravovat a migrovat virtuální servery z vSphere klienta prostřednictvím volně dostupného pluginu vCloudConnector.

Cloud je tak zcela interoperabilní s existující virtualizovanou infrastrukturou VMwaru a díky ‚obrácenému‘ přístupu, který umožní zprovoznit nové i stávající aplikace kdekoliv, dokáže tato služba překlenout most mezi privátním a veřejným světem.

vCloud Hybrid Service budou zajišťovat partneři VMware a řešení bude kompatibilní s ostatními cloudovými službami založenými na technologiích VMware. Prodávat jej lze stejným způsobem jako on-premise VMware licence se standardním identifikačním číslem SKU a partneři nemusí nijak měnit fakturační vztah se zákazníkem.

Navíc budou mít poskytovatelé cloudu možnost nabídnout služby s přidanou hodnotou nebo přidat Hybrid Service do svého portfolia.

Úvodní foto: © Jakub Jirsák - Fotolia.com


Komentáře