Prodeje úložných systémů raketově stoupají, podniky jsou prý už v lepší kondici

Prodej externích diskových úložných systémů meziročně stoupl v druhém čtvrtletí 2010 o více než pětinu a dosáhl tak výše 4,6 miliardy dolarů. Uvádí to zpráva společnosti Gartner, podle které jde o velmi dobrý výsledek.


Je to prý mimo jiné důsledek lepší ekonomické kondice podniků, které v uplynulém období mohutně investovaly například do desktopové i serverové virtualizace či do modernizace zálohovacích nebo archivačních systémů. Dvouciferný růst je vidět kromě Japonska ve všech významných regionech.

Zákazníci podle analytiků dávali přednost cenově výhodnějším modulárním řešením, přičemž tato zařízení tvořila 73 % příjmů dodavatelů. Podíl monolitických systémy tak poklesl na 27 %. Největší dynamika je vidět u produktů typu NAS (network attached storage) s 37,6% meziročním vzestupem obratu.

Největším prodejcem externích úložných systémů byla v uvedeném období společnost EMC, která také hlásí druhou největší dynamiku prodejů (+42 %). Firmou s největším meziročním vzestupem je NetApp (+60 %), naopak pokles obratu je vidět u Oraclu (-6 %)

Globální prodeje externích diskových úložných systémů

Podíl výrobců podle dosaženého obratu, 2. čtvrtletí 2010

EMC

27,8 %

IBM

14,8 %

NetApp

11,2 %

HP

9,9 %

Dell

8,4 %

Hitachi/HDS

8,2 %

Oracle

3,3 %

ostatní

16,4 %

Zdroj: Gartner, září 2010Komentáře