Profivideokonference i pro malé firmy

Videokonferenční řešení pro malé a střední podniky představila na českém trhu Lifesize. Jeho instalace je podle firmy AudioPro, která řešení v tuzemsku implementuje, jednoduchá, nepotřebujete speciálně vybavené prostory ani podporu IT specialistů. Systém je tak prý vhodný pro všechny bez ohledu na možnosti zázemí nebo druh zařízení, z nichž se do videokonference připojuje.

Profivideokonference i pro malé firmy


Novinkami jsou produkty Icon 400 a Icon Flex, které cílí zejména na kanceláře pro tři až čtyři osoby a hodí se také pro menší nebo záložní konferenční místnosti ve větších firmách.

Prvně jmenované řešení jenavržené speciálně pro mimořádně malé prostory. Umožňuje uživatelům rychle přidávat video a audio účastníky hovoru a s nimi sdílet potřebné dokumenty.

Pokud firmy využijí i službu LifeSize Cloud, je k dispozici mnoho dalších způsobů komunikace – ad-hoc volání z adresáře, plánované videokonference, jednání ve virtuální konferenční místnosti, volání s jednotlivci i konferenční hovory s až 25 účastníky – na notebooky, tablety a smartphony.

Icon Flex je rozšíření vytvořené pro firmy, které již využívají pro spolupráci aplikace jako je například Microsoft Lync, Skype, Google Hangouts, Cisco Jabber a WebEx nebo Citrix GoToMeeting.

Uživatelé jednoduše připojí své počítače (PC i Mac) přes USB, Icon Flex převezme veškeré video a audio aktivity a zajistí prostředí, kde bude každý jasně vidět a zřetelně slyšet.

Úvodní foto: AudioPro, LifeSize


Komentáře